انگل روی میز نقد

به گزارش وبلاگ آنها، تازه ترین ساخته بونگ جون هو که نخل طلایی بهترین فیلم جشنواره کن 2019 را دریافت نموده، در تالار شهید آوینی دانشگاه اصفهان نقد و آنالیز شد.

انگل روی میز نقد

به گزارش وبلاگ آنها، سیاوش گلشیری که به دعوت جهاد دانشگاهی و کانون فیلم و عکس دانشگاه اصفهان در این نشست حاضر شده بود، درباره فیلم انگل گفت: این فیلم آخرین ساخته بونگ جون هو فیلم ساز کره ای است و یکی از بهترین کارهای او نیز به شمار می رود.

وی ادامه داد: انگل داستان خانواده ای از طبقه پایین را به تصویر می کشد که می کوشند با نقش بازی کردن و دوزوکلک وارد خانواده ای از قشر متمول شوند اما در این راستا اتفاقاتی رخ می دهد که همه تصورات را به هم می زند.

این مدرس دانشگاه، با اشاره به اینکه پیش بینی ناپذیری یکی از خصیصه های این فیلم است، گفت: دیگر مؤلفه مهم فیلم انگل، تلفیقی بودن آن است. بونگ جون هو، یک جا از قواعد ملودرام بهره می برد، سپس به سمت کمدی سیاه می رود و در آخر، ویژگی های جنایی را به خود می گیرد و همین تنوع ژانرها، باعث می گردد که طیف وسیعی از مخاطبان خاص و عام را شامل گردد.

گلشیری، انتخاب نماها و حرکت های دوربین را هوشمندانه دانست و در ادامه گفت: مسئله زیرزمین و آدم های زیرزمینی در این فیلم، کتاب های یادداشت های زیرزمینی داستایوفسکی و مسخ کافکا را به خاطر می آورد.

وی گفت: مخاطب فیلم انگل احساس نمی کند که با اثری بر اساس مختصات سینمای کره روبروست و نگرش سیاسی کارگردان، با به تصویر کشیدن یک موقعیت کلی توانسته آن را به فیلمی با مخاطب جهانی تبدیل کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انگل روی میز نقد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگل روی میز نقد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید