اولین پدیده ابر ماه صورتی در سال 2020

به گزارش وبلاگ آنها، زمان وقوع پدیده ابر ماه به ساعت قرارگیری این قمر در نزدیک فاصله به زمین بستگی دارد و به همین دلیل زمان رصد پدیده نجومی ابر ماه صورتی می تواند در بعضی نقاط دنیا در روشنایی روز اتفاق بیفتد.

اولین پدیده ابر ماه صورتی در سال 2020

هرگاه ماه در حالت بدر، به نزدیک ترین فاصله خود از زمین می رسد درخشان تر و عظیمتر از معمول دیده می گردد و پدیده ابرماه را رقم می زند. ستاره شناسان اعلام کردند که فردا (چهارشنبه) 8 آوریل مصادف با 20 فروردین، شاهد پدیده ابرماه صورتی در آسمان شب خواهیم بود.

در واقع قرار نیست ماه در آسمان فردا شب به رنگ صورتی درآید و علت نامگذاری آن به ابر ماه صورتی این است که این پدیده همزمان با رویش گونه خاصی از گل های وحشی و باز شدن شکوفه هاست. در پدیده فردا شاهد عظیمترین و نورانی ترین ماه کامل سال 2020 میلادی خواهیم بود و ماه را کاملا روشن خواهیم دید.

گردش ماه به دور زمین در مداری بیضوی است و نزدیک ترین فاصله ممکن میان ماه و زمین 357 هزار و 35 کیلومتر است.پدیده ابر ماه می تواند 7 درصد عظیمتر و 15 درصد روشن تر از ماه کامل باشد. به این ترتیب این پدیده برای ستاره شناسان بسیار هیجان انگیز است، حتی اگر تفاوت میان این دو پدیده از زمین چندان هم چشمگیر نباشد.

بسیاری از ستاره شناسان دنیا کوشش می نمایند تا در زمان وقوع پدیده ابر ماه تصاویر زیبایی شکار و به نام خود ثبت نمایند؛ چرا که ماه در آسمان عظیم و درخشنده است و می توان تصاویر زیبایی از جاذبه های زمینی و بنا های تاریخی و برج ها در حضور ابر ماه ثبت کرد.

زمان وقوع پدیده ابر ماه به ساعت قرارگیری این قمر در نزدیک فاصله به زمین بستگی دارد و به همین دلیل زمان رصد پدیده نجومی ابر ماه صورتی می تواند در بعضی نقاط دنیا در روشنایی روز اتفاق بیفتد.

پدیده ابرماه صورتی فردا شب در آسمان استرالیا، انگلیس و آمریکا رخ خواهد داد. بهترین زمان برای رصد انگلیسی ها در ساعت نخست 8 آوریل خواهد بود و آمریکایی ها می توانند در عصر امروز 7 آوریل این پدیده را به نظاره بنشینند.

از ابتدای سال 2020 میلادی، در ماه مارس پدیده ابر ماه اتفاق افتاده و پس از فردا شب، این پدیده در ماه مه هم رخ خواهد داد که درخشان ترین آن ها در آسمان فردا شب خواهد بود.

منبع: اعتماد آنلاین

منبع: فرادید

به "اولین پدیده ابر ماه صورتی در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین پدیده ابر ماه صورتی در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید