برگزاری دهمین جلسه شواری احیا و باززنده سازی صنایع دستی درحال فراموشی در حاشیه نمایشگاه سی و یکم

به گزارش وبلاگ آنها، مشاور معاونت صنایع دستی گفت: شورای احیا و باززنده سازی صنایع دستی در حال فراموشی حدود 2سال است که که تشکیل شده است و اعضای آن معاونان صنایع دستی کشور به عنوان اعضای غیر موظف هستند.

برگزاری دهمین جلسه شواری احیا و باززنده سازی صنایع دستی درحال فراموشی در حاشیه نمایشگاه سی و یکم

ویدا توحدی، مشاور معاونت صنایع دستی امروز جمعه 17 اسفند 97 در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ آنها، در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی با اعلام این خبر اضافه نمود: معاونان ستادی ما هم به عنوان اعضای موظف در جلسات شورای احیا و باززنده سازی صنایع دستی در حال فراموشی شرکت می کنند.

او اضافه نمود: دهمین جلسه شورای تخصصی باززنده سازی صنایع دستی در حال فراموشی نیز در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تشکیل شد و ما با توجه به اینکه نتوانسته بودیم در سرانجام سال زمان مناسبی را برای تشکیل این جلسه ایجاد کنیم از این فرصت استفاده کردیم.

او اضافه نمود: خوشبختانه در این جلسه نزدیک به 14استان کشور پرونده هایی که آماده کرده بودند را مطرح کردند و حدود به یک رشنه از هر استان تصویب شد تا روی آن کار اجرایی و برنامه ریزی برای باززنده سازی اش شکل بگیرد .از رشته های مطرح شده میتوانم به جاجیم بافی ونساجی سنتی اشاره کنم .این رشته ها در معرض خطر فراموشی بودند.

او گفت: ان شاء الله در سال98 در زمینه تجهیز کارگاه ها، آموزش و نمونه سازی محصولات تمرکز ویژه ای خواهیم کرد.

منبع: میراث آریا

به "برگزاری دهمین جلسه شواری احیا و باززنده سازی صنایع دستی درحال فراموشی در حاشیه نمایشگاه سی و یکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دهمین جلسه شواری احیا و باززنده سازی صنایع دستی درحال فراموشی در حاشیه نمایشگاه سی و یکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید