بیش از 2 میلیون گردشگر از کرمانشاه بازدید کردند

به گزارش وبلاگ آنها، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: دو میلیون و 761 هزار و 564 نفر گردشگر از اماکن تاریخی و تفرجگاه های طبیعی استان کرمانشاه در سال 97 بازدید کردند.

بیش از 2 میلیون گردشگر از کرمانشاه بازدید کردند

به گزارش وبلاگ آنها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری مدیر کل میراث فرهنگی استان در این نشست که در هتل پارسان با حضور رسانه های استان برگزار گردید، گفت: رسانه ها همیشه مورد توجه بوده اند و برای توسعه در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی، مالی و ایجاد شور نشاط اجتماعی می توانند بازوی یاریی دستگاههای اجرایی باشند.

او با اشاره به اینکه بر اساس استراتژی های استان، از این پس گردشگری محور توسعه کرمانشاه خواهد بود، اضافه نمود: با حمایت ها وتاکیدات استاندار محترم کرمانشاه، ریاست محترم سازمان و با یاری اصحاب رسانه امیدواریم در سال آینده شاهد تحولی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باشیم.

وی با اشاره به تشکیل کمیته های 10 گانه و برگزاری 36 جلسه ستاد خدمات سفر در سطح استان، گفت: حفظ ایمنی و سلامت گردشگر در اولویت ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه در نوروز 98 واقع شده است.

قادری با بیان اینکه در امسال سه هزار و 657 بازدید از اماکن گردشگری و اقامتگاهها اجرا شده اضافه نمود: بهداشت و توجه به کیفیت پذیرایی از گردشگران از دیگر اولویت های مهم ستاد خدمات سفر است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه همچنین از نظارت 508 ناظر در سطح استان به عنوان ناظرین ستاد خدمات سفر در ایام نوروز 98 اطلاع داد.

او از استقرار 25 پایگاه اطلاع رسانی در قالب کیوسک و چادر در مبادی ورودی استان اطلاع داد و اضافه نمود: بیش از 700 هزار دفترک (بروشور) گردشگری چاپ و اقلام تخصصی این اداره کل و سایر نهادهای عضو ستاد در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت.

وی طراحی و رونمایی از نخستین اپلیکیشن گردشگری استان کرمانشاه را یکی از دستاوردهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان کرمانشاه در چند ماه اخیر مطرح کرد و خاطرنشان ساخت: هماهنگی ها و برنامه ریزی هایی با اپراتورهای همراه اول و ایرانسل اجرا شده که این اپلیکیشن درمبادی ورودی به وسیله پیغام کوتاه برای مسافران ارسال گردد.

این مسئول اضافه نمود: مسافران و گردشگران نوروزی در سایت های تاریخی معبد آناهیتا، بیستون و تاق بستان می توانند به وسیله سیستم وای فای این اپلیکیشن را دریافت نمایند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه همچنین از فروش بلیت های دیجیتالی در سایت های تاریخی مذکور اطلاع داد و اضافه نمود: این اقدام در راستای جلوگیری از صف های طولانی تهیه بلیت اجرا شده و کرمانشاه دومین استان در حوزه گردشگری دیجیتالی کشور است.

وی ادامه داد: مسافرانی که متقاضی اطلاعات جامع گردشگری استان هستند در قالب یک پک اطلاعاتی جامع می توانند به وسیله وای فای از سایت های تاریخی این اطلاعات را دریافت نمایند.

قادری در ادامه از بازدید دو میلیون و 761 هزار و 564 نفر از مراکز تاریخی، توریستی و فرهنگی در سال 97 اطلاع داد و گفت: انتظار داریم این آمار باتوجه به اینکه کرمانشاه را پایتخت آیین های نورزی در سال 98 معرفی کردیم رشد خوبی داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تاکنون فرصت اقامت روزانه 16 هزار و 757 مسافر نوروزی در اقامتگاههای استان کرمانشاه فراهم شده است.

وی ادامه داد: تعداد 12 موزه با عناوین مختلف از جمله پارینه سنگی، خط و کتابت و... از ساعت 8 صبح لغایت 20 هر روز میزبان میهمانان و بازدید نمایندگان خواهند بود.

قادری با تاکید بر افزایش تعداد موزه های استان در سال 98 بیان نمود: موزه های کنگاور و اسلام آباد در سال آینده به بهره برداری می رسند.

دبیر ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه در ادامه از ایجاد و راه اندازی نمایشگاهها و سیاه چادرها در قالب نوروزگاهها اطلاع داد و گفت: تعداد 710 غرفه و سیاه چادر به فروش سوغات، صنایع دستی و پخت و پزهای محلی استان کرمانشاه خواهند پرداخت.

قادری گفت: تعداد 20 سفره هفت سین در مبادی ورودی و خروجی و میادین با همکاری شهرداری در نظر گرفته شده و همچنین 350 نمازخانه موقت نیز برای مسافرین و میهمانان مهیا شده است.

وی وضعیت سرویس های بهداشتی که یکی از شاخصه های مهم در رضایت گردشگران از سفر محسوب می گردد، مناسب ارزیابی کرد و بیان داشت: تعداد دو هزار و 46 چشمه سرویس بهداشتی برای ایام نوروز با همکاری شهرداری در نظر گرفته شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در ادامه از ساماندهی 13 مجتمع بین راهی برای استقبال از مسافران اطلاع داد و اظهار کرد: با توجه به ایام شهادت و میلاد اهل بیت(ع)که در پیش داریم، دو ایستگاه صلواتی نیز در ایام نوروز پیش بینی شده است.

قادری از اجرای 108 برنامه فرهنگی و آیینی این اداره کل با همکاری شهرداری در شهر کرمانشاه اطلاع داد و گفت: با دعوت از گروههای آیینی از سراسر کشور در نقاطی که پیش بینی شده است این گروهها به رقابت خواهند پرداخت و افراد برگزیده هدایای نفیسی دریافت خواهند کرد.

او در ادامه از ویژه برنامه لحظه تحویل سال در سایت تاریخی و جهانی بیستون اطلاع داد و گفت: برای این ویژه برنامه هماهنگی های زیادی اجرا شده که همه شهروندان می توانند در این برنامه مفرح شرکت نمایند.

وی در خاتمه گفت: ادارات برتر در ستاد اجرایی و هماهنگی خدمات سفر نوروز 98 معرفی و مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

منبع: میراث آریا

به "بیش از 2 میلیون گردشگر از کرمانشاه بازدید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 2 میلیون گردشگر از کرمانشاه بازدید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید