تاریخ سفر نخست وزیر پاکستان به تهران معین شد

به گزارش وبلاگ آنها، نخست وزیر پاکستان بامداد روز یکشنبه طی سفر یک روزه به ایران سفر خواهد نمود.

تاریخ سفر نخست وزیر پاکستان به تهران معین شد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آنها به نقل از داون نیوز، عمران خان نخست وزیر پاکستان بامداد روز یکشنبه طی سفر یک روزه به ایران سفر خواهد نمود.

بنا بر این گزارش، نخست وزیر پاکستان صبح روز یکشنبه با حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان دیدار خواهد نمود. پس از دیدار با آقای روحانی عمران خان بلافاصله به عربستان خواهد رفت تا پیغام ایران را به حاکمان سعودی ابلاغ کند.

گفته شده قرار است نخست وزیر پاکستان در جریان سفر کوتاه چند ساعته خود به تهران ابتکارات خود در مورد کاهش تنش های بین ایران و عربستان و حتی تهران و واشنگتن را مطرح کند.

روزنامه های اردو زبان پاکستانی چاپ امروز این کشور نیز با پوشش خبر سفر روز یکشنبه عمران خان به تهران، احتمال حل روابط تیره بین دو کشور عربستان سعودی و ایران را توسط عمران خان بسیار بالا ارزیابی کردند.

بسیاری از تحلیلگران متعقدند که اگر ابتکار خان برای یاری به حل اختلافات میان ایران و عربستان جواب دهد، این تحول یک موفقیت بزرگ دیپلماتیک برای اسلام آباد تلقی می گردد زیرا اسلام آباد از پیغامدهای جدی هرگونه رویارویی در منطقه با خبر است به همین دلیل مصمم به ایفای نقش در خاورمیانه است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تاریخ سفر نخست وزیر پاکستان به تهران معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ سفر نخست وزیر پاکستان به تهران معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید