تشکیل کنسرسیوم منظومه ماهواره ای برای ورود به بازار اینترنت اشیا

به گزارش وبلاگ آنها، مرتضی براری در شبکه اجتماعی توئیتر گفت: همزمان با کوشش متخصصان برای تثبیت فناوری دستیابی به مدار پایین زمین (LEO) ، کنسرسیومی در حوزه منظومه ماهواره ای برای ورود به بازار اینترنت اشیا (IOT) شکل گرفت.

تشکیل کنسرسیوم منظومه ماهواره ای برای ورود به بازار اینترنت اشیا

وی اضافه کرد: در این راستا نشستی در مورد تشکیل کنسرسیوم برای ورود به عرصه منظومه ماهواره ای باند وسیع (اینترنت ماهواره ای) داشتیم که هرچه سریعتر طراحی اولیه آن انجام خواهد شد.

رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به 3 سرفصل مهم در سند توسعه هوافضا شامل دستیابی به مدارات و توسعه زیرساخت های فضایی، اکتشافات فضایی و شبکه های موقعیت یابی و ناوبری گفت: امروزه شبکه های ناوبری و موقعیت یابی، خدمات بسیاری را در حوزه های مختلف ارائه می نمایند و تبدیل به حوزه ای استراتژیک و کاربردی شده اند؛ به همین دلیل رویداد ایده شوی دات راینکس با هدف ارائه توانمندی های کشور در حوزه ناوبری و موقعیت یابی با همکاری وزارت راه و شهرسازی و سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تعامل و همکاری تمام دستگاه های اجرایی و شرکت های خصوصی در برگزاری این رویداد فضایی گفت: این رویداد 5 اسفندماه 98، در محل اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران با هدف ارائه ایده ها در حوزه ناوبری فضایی و ارزیابی آنها برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تشکیل کنسرسیوم منظومه ماهواره ای برای ورود به بازار اینترنت اشیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کنسرسیوم منظومه ماهواره ای برای ورود به بازار اینترنت اشیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید