دیدار حکیم و نوری المالکی؛ تاکید بر گفت وگو برای حل مسائل منطقه

به گزارش وبلاگ آنها، سید عمار حکیم در دیدار با نوری المالکی، گفت وگو را تنها راهکار مسائل منطقه ای بیان کرد.

دیدار حکیم و نوری المالکی؛ تاکید بر گفت وگو برای حل مسائل منطقه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آنها به نقل از دفتر رهبر جریان حکمت ملی، سید عمار حکیم و نوری المالکی با یکدیگر دیدار کردند، در این دیدار که در دفتر جریان حکمت در بغداد برگزار گردید، پرونده های وضعیت سیاسی داخلی و منطقه ای، انتخابات آینده، اقتضائات پیش رو، ارائه خدمات و ایجاد فرصت های شغلی از مهمترین مسائلی بود که مورد آنالیز نهاده شد.

طرفین همچنین در مورد چالش ها در عرصه بین المللی و نتایج مطلوبی که از نشست های مجمع عمومی سازمان ملل انتظار می رود، مصاحبه کردند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین در ادامه به تبیین ماهیت اپوزیسیون و گام های آن در راستای تشکیل این جبهه و دولت در سایه و نیز پرونده استیضاح بعضی از وزرا که شبهات فساد یا ضعف مدیریتی یا کارنامه ای لکه دار در مورد آنها وجود دارد، پرداخت.

در این دیدار هماهنگی مواضع در مورد قوانین تصویب نشده که مجلس باید نقش گسترده تری را در تصویب آنها ایفا نماید، مورد آنالیز نهاده شد.

حکیم در مورد تحولات منطقه نیز خواهان گفت وگویی شد که منطقه را از مصائب و مسائل ناشی از درگیری ها دور سازد.

وی درباره افزایش تنش غیرقابل توجیه در تعامل با پرونده های حساس هشدار داده و مجدداً خواهان نشستن در پشت میز مذاکره منطقه ای برای حل و فصل چالش ها شد.

رهبر جریان حکمت ملی درباره مسائل مالی نیز برداشتن گام های عملی تر در مورد امور مالی و ایجاد فرصت های شغلی را خواهان شد و دولت را مسئول حل بحران بیکاری از رهگذر اجرای طرح های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و نیز پرونده خدمات رسانی و اولویت بندی آن دانست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیدار حکیم و نوری المالکی؛ تاکید بر گفت وگو برای حل مسائل منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار حکیم و نوری المالکی؛ تاکید بر گفت وگو برای حل مسائل منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید