طبیعتی بکر و بی همتا در چهارمین جزیره بزرگ دنیا، تصاویر

به گزارش وبلاگ آنها، جمهوری دموکراتیک ماداگاسکار جزیره ای است واقع در جنوب شرق آفریقا، در میان آب های اقیانوس هند، شرق موزامبیک، پایتخت این کشور شهر آنتاناناریوو است.

طبیعتی بکر و بی همتا در چهارمین جزیره بزرگ دنیا، تصاویر

به گزارشتوریسم آنلاینماداگاسکار چهارمین جزیره بزرگ جهان است. تجزیه ابرقاره گندوانا در حدود 135 میلیون سال پیش بخشی از خشکی که ماداگاسکار جزئی از آن بود را از خشکی پیوسته آفریقا-آمریکای جنوبی جدا کرد.

ماداگاسکار 88 میلیون سال پیش از هند جدا شد و پس از آن هیچ گاه به خشکی های دیگر جهان در اتصال نبوده است. این جدایی طولانی باعث شده تا اغلب گیاهان و جانورانش بی همتا باشند و در جای دیگری از جهان پیدا نشوند.

هستهٔ جمعیت ماداگاسکار که مالاگاشی نامیده می شوند ترکیبی از تیره های بانتو زبان آفریقا، عرب ها و مالایایی ها دانسته می شوند که این دو دسته اخیر در پی سفرهای بازرگانی دریایی به این جزیره رسیده و در آن نشیمن گزیدند.

مالایایی نام همگانی تیره های منطقهٔ هند شرقی (مالزی، فیلیپین و اندونزی) هستند که از آنجا در سراسر آسیای جنوب شرقی و جزیره های اقیانوس آرام پراکنده شدند.

در امتداد کرانه شرقی ماداگاسکار سرازیری تندی دیده می گردد که بیشتر جنگل های گرمسیری باقی مانده در زمین های پست این جزیره در این محدوده قرار دارند. در غرب این سرازیری ها و در مرکز جزیره، فلاتی قرار گرفته است که ارتفاع آن بین 750 تا 1500 متر بالاتر از سطح دریاست.

این مرتفعات مرکزی که به طور سنتی زادبوم قوم مرینا بوده است متراکم ترین منطقه ماداگاسکار از نظر جمعیت است و پایتخت کشور هم که کانون تاریخی قوم مرینا بوده که در همین فلات واقع شده است.

تصویری از آنتاناناریوو پایتخت ماداگاسکارمنبع: توریسم آنلاین

به "طبیعتی بکر و بی همتا در چهارمین جزیره بزرگ دنیا، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعتی بکر و بی همتا در چهارمین جزیره بزرگ دنیا، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید