طرح سناریوی کاهش تعرفه های پزشکی بسیار خطرناک است

به گزارش وبلاگ آنها، دکتر علیرضا زالی صبح دوشنبه در بیست و هشتمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران که در مرکز همایش های رازی برگزار می گردد از پزشکان متخصص داخلی به عنوان یکی از نجیب ترین اقشار پزشکی نام برد و گفت: نجابت حرفه ای زیبنده متخصصان داخلی کشور است.

طرح سناریوی کاهش تعرفه های پزشکی بسیار خطرناک است

وی با اشاره به دو خصلت متانت و نجابت در جامعه پزشکان متخصص داخلی گفت: متاسفانه در سال های اخیر رشته داخلی دچار یک مشکل شدید شده است که آن هم با رشد رشته های فوق تخصصی که البته احتیاج جامعه است، به وجود آمده است.

زالی از رشته داخلی به عنوان مادر علوم پزشکی نام برد که دچار تحلیل شده است، تاکید نمود: باید کوشش کنیم رشته داخلی به صندلی واقعی خودش بازگردد.

زالی ادامه داد: به رغم اینکه طب داخلی با مشقت های فراوانی روبرو است اما به لحاظ درآمد و تعرفه ها از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند، به طوری که مقایسه ای که بین کشورهای ایران، استرالیا، کانادا، آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته ایم عددها از درآمدهای متخصص داخلی کشور نگران کننده و ناامیدکننده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی پیشنهاد داد: برای معین تعرفه های در سال 96 به کتاب کالیفرنیا بر اساس سال 2017 و بدون هیچ تغییری استناد کنیم.

وی در عین حال از طرح سناریو کاهش تعرفه های پزشکی در سال 96 ابراز نگرانی کرد و گفت: طرح این موضوع بسیار خطرناک است در حالی باید به دنبال رشد منطقی تعرفه ها باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "طرح سناریوی کاهش تعرفه های پزشکی بسیار خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح سناریوی کاهش تعرفه های پزشکی بسیار خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید