ظریف: صاحب اختیار مردم نیستیم، آنها به ما هویت و قدرت داده اند

به گزارش وبلاگ آنها، وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: ما صاحب اختیار مردم نیستیم بلکه خادم مردم هستیم و این مردم هستند که ولی نعمت ما هستند.

ظریف: صاحب اختیار مردم نیستیم، آنها به ما هویت و قدرت داده اند

به گزارش وبلاگ آنها، محمدجواد ظریف دوشنبه شب در مراسم نکوداشت روز و هفته تهران که از سوی شهرداری تهران در کاخ موزه گلستان با موضوع موضوع هویت برگزار شده بود، طی سخنانی گفت: همه ما برای اینکه بتوانیم با یکدیگر تعامل و گفت وگو داشته باشیم و در راستای هم افزایی حرکت کنیم نیازمند هویت هستیم. هویت یک ضرورت برای حضور موثر در صحنه اجتماعی است.

وی با بیان اینکه اگر ما به هویت خود می بالیم و به آن توجه داریم به خاطر فروختن فخر به دیگران نیست بلکه می خواهیم با استقرار در هویت خودمان با دیگران گفت وگو و تعامل کنیم و با کمک یکدیگر دنیای بهتری را بسازیم.

وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه هویت خواهی نشانه انزوا یا رجحان جویی نیست، گفت: ما می خواهیم با استقرار در یک محیط امن در راستای تعامل و هم افزایی حرکت کنیم و در این چارچوب به موضوع هویت توجه ویژه ای داریم.

به گزارش وبلاگ آنها، ظریف در این مراسم که تعدادی از سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم تهران نیز حضور داشتند، خطاب به حاضران در این جلسه گفت: من خوشحال هستم اکنون که با شما صحبت می کنم پیام آور طرح امید(HOPE) هستم. ما در این پیام به همسایگان و کشورهای اطرافمان می گوییم که ما باید با هم زندگی کنیم و برای این موضوع نیاز نداریم هویت خود را از دست بدهیم. ما همه در کنار حفظ هویت مان می توانیم یک واحد را تشکیل دهیم و آن واحد در راستای همبستگی، مدیریت چالش ها و استفاده مشترک از فرصت ها جهت توسعه و ایجاد امنیت در منطقه است.

وی در سخنان خود در این جلسه با تاکید بر اینکه بالیدن به هویت به معنای خودبرتربینی نیست، گفت: هویت به معنای ایستادن در موقعیتی برای تعامل با دیگران است.

این دیپلمات عالی رتبه ایران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه صاحبان واقعی تهران و کشور ایران مردم هستند، افزود: این مردم هستند که به ما هویت و قدرت داده اند و باعث سربلندی ما شده اند. این مردم هستند که زجرها کشیده اند و مقاومت کرده اند. ما صاحب اختیار مردم نیستیم بلکه این مردم هستند که ولی نعمت ما هستند. آنها صاحبان واقعی ما هستند و ما باید خود را خادم مردم بدانیم.

ظریف شرح داد: در زمان جنگ تحمیلی مردم ایران با ادیان مختلف برابر متجاوزان ایستادند و اکنون نیز در راستای دفاع از منافع ملی و هویت شان در برابر زیاده خواهان ایستاده اند و در برابر متجاوزان می ایستند.

به گزارش وبلاگ آنها، در این نشست با حضور ظریف از تمبر روز تهران با عنوان تهران شهر درختان چنار و کتاب تهران با عنوان تهران، شهری که دوست دارم رونمایی شد.

براساس این گزارش، در این نشست تعدادی از دیپلمات های خارجی مقیم تهران و همچنین شهردار تهران، اعضای شورای شهر، برخی از نمایندگان مجلس و همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ظریف: صاحب اختیار مردم نیستیم، آنها به ما هویت و قدرت داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: صاحب اختیار مردم نیستیم، آنها به ما هویت و قدرت داده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید