فروش عرصه مسکن مهر با تخفیف ویژه به مالکان

به گزارش خبرنگاران، سعید غفوری در نشست خبری تشریح برنامه های شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: هیئت دولت با تخصیص 63 میلیارد تومان برای تکمیل مسکن مهر واحدهای سراسر کشور و نیز تخصیص دو مرحله منابع 50 میلیارد تومانی به تکمیل مسکن مهر شهر جدید پردیس از محل اوراق اسناد خزانه اسلامی موافقت نموده است که قرار است این منابع در اختیار پیمانکاران برای تکمیل واحدهای باقیمانده شهر جدید پردیس و نیز انشعابات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر قرار بگیرد.

فروش عرصه مسکن مهر با تخفیف ویژه به مالکان

وی با بیان اینکه سیاست شهر جدید پردیس از توسعه فازها به توسعه محله محوری در دو سال اخیر تغییر نموده است، اضافه نمود: در پی اجرای این سیاست، محله های سبلان، سهند، دنا و تفتان در فاز 8 پردیس شکل گرفت که توسعه این محله ها نشان داد این سیاست موفق بوده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ادامه داد: تمام هزینه نمودهای شرکت عمران جدید پردیس را برای نهادهای نظارتی شامل سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، شرکت عمران شهرهای جدید و وزارت راه و شهرسازی به صورت شفاف ارائه نموده ایم.

وی در خصوص تأمین مالی اجرای پروژه های مسکن مهر پردیس گفت: قرار است از محل تهاتر اراضی این شرکت با پیمانکاران، ساخت پروژه های مسکن مهر ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: 2333 واحد مسکن مهر آماده تحویل داریم که بیش از 2700 واحد دیگر نیز به زودی آماده تحویل می گردد و قرار است در اواخر شهریور ماه امسال بیش از 5 هزار واحد را افتتاح رسمی کنیم. برخی بلوک ها مشکلاتی از قبیل کمبود بوستر پمپ آب، تابلو برق و موتور آسانسور را دارند که در حال تهیه این اقلام هستیم تا در زمان افتتاح رسمی واحدها تکمیل گردیده باگردید. همچنین دستگاه های خدمات رسان نیز تا هفته های آینده انشعابات خود را به واحدها تحویل داده و منابع مالی محوطه سازی فازهای مسکن مهر پردیس نیز تأمین خواهد گردید.

به گفته مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در فاز 8 مسکن مهر این شهر سه باب مدرسه و دو مرکز محله آماده افتتاح است.

وی یادآور گردید: هفته گذشته به معاون عمرانی استاندار تهران اعلام کردم مسکن مهر بخشی از فازهای 8، 9 و 11 آماده تحویل است اما مشکل انشعابات داریم و دستگاه های خدمات رسان باید انشعابات را به این واحدها برسانند.

غفوری در پاسخ به پرسشی در خصوص میزان منابع مالی برای تأمین مسکن مهر پردیس اعلام نمود: براساس برآورد قیمتی سال 96، دو هزار و 584 هزار میلیارد تومان منابع مالی احتیاج است اما این رقم در حال حاضر به 5 هزار میلیارد تومان رسیده است تا پرونده مسکن مهر بسته گردد.

این مقام مسئول توضیح داد: از محل بازگشت اقساط مسکن مهر درخواست وام هزار میلیارد تومانی از بانک عامل بخش مسکن نموده ایم و به مدیرعامل این بانک اعلام کردیم شرکت عمران شهر جدید پردیس حاضر است کلیه وثایق ملکی لازم را برای دریافت این تسهیلات ارائه دهیم.

غفوری در خصوص فروش عرصه مسکن مهر پردیس به مالکان این واحدها که تحویل گردیده است، گفت: قرار است عرصه های مساکن مهر را به مالکان به فروش برسانیم که برای شروع از محله سبلان فاز 8 فروش عرصه در نظر گرفته گردیده است.

وی اضافه نمود: شرایط ویژه فروش عرصه ها در ابتدا به صورت مشخص تنها 30 درصد از رقم در نظر گرفته گردیده برای هر متر مربع که از طریق مزایده به فروش می رسانیم مشخص گردیده بود. از آنجایی که هر متر را برای مزایده یک میلیون و 200 هزار تومان اعلام نموده ایم با حذف 70 درصد این رقم، مبلغ اولیه 380 هزار تومان مشخص گردید که مجددا به این رقم 40 درصد دیگر نیز تخفیف خورد و قرار است مبلغ نهایی به صورت 50 درصد نقد و 50 درصد اقساط به مالکان به فروش برسد. درآمد حاصله برای آبادانی محلات مسکن مهر تخصیص خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با تأکید بر اینکه هیچگونه افزایش قیمتی برای متقاضیان مسکن مهر پردیس نخواهیم داشت به ساخت قطار برقی بین شهری تهران – پردیس اشاره و توضیح داد: قرار است به زودی پس از موافقت شورای عالی ترافیک استان و تخصیص ردیف بودجه از سوی شورای عالی استان تهران، ساخت این قطار برقی به طول 24.5 کیلومتر از انتهای خط دو متروی تهران تا انتهای شهر جدید پردیس در مرز بومهن شروع گردد. رقم مورد احتیاج برای احداث این قطار برقی که 10 کیلومتر تونل در آن تعبیه گردیده است، دو هزار و 200 میلیارد تومان شامل تملک اراضی، احداث خطوط و خرید ناوگان برآورد گردیده است.

منبع: mehrnews.com

به "فروش عرصه مسکن مهر با تخفیف ویژه به مالکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش عرصه مسکن مهر با تخفیف ویژه به مالکان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید