فیس بوک از نخستین برنامه هوشمند مراقبت های بهداشتی خود رونمایی کرد

به گزارش وبلاگ آنها، شرکت فیس بوک تقریباً یک سال و نیم پس از رسوائی کمبریج آنالیتیکا که به نوعی برنامه سوالات بهداشتی و سلامتی بود بار دیگر ابزاری به نام بهداشت پیشگیرانه را راه اندازی نموده است تا کاربران خود را وادار به آنالیز های منظم سلامتی خود و اتصال آنها به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی کند.

فیس بوک از نخستین برنامه هوشمند مراقبت های بهداشتی خود رونمایی کرد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، فیس بوک با همکاری انجمن سرطان آمریکا؛ کالج قلب و عروق آمریکا؛ انجمن قلب آمریکا؛ و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در حال ایجاد تعدادی از دستورالعمل های دیجیتالی است که کاربران را ترغیب می نماید تا یک نرخ استاندارد از آزمایش های مهم را برای اطمینان از سلامتی خود مورد استفاده قرار دهند.

تمرکز اولیه این شرکت بر دو علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است: بیماری های قلبی و سرطان و البته همراه با آنفولانزا ، که هر سال میلیون ها آمریکایی را مبتلا می نماید. مدیر طراحی این برنامه در خصوص هدف اصلی فیس بوک در این خصوص می گوید: بیماری قلبی قاتل شماره یک زنان و مردان در سراسر دنیا است و در بسیاری از موارد 100٪ قابل پیشگیری است. با درج یادآوری های پیشگیری در سیستم عامل هایی که مردم هر روز به آن دسترسی پیدا می نمایند ، ما به آنها ابزارهایی را می دهیم که بتوانند در خصوص سلامت قلبشان تحقیق نمایند.

کاربرانی که می خواهند به ابزارهای پیشگیرانه سلامت فیس بوک دسترسی پیدا نمایند ، می توانند در برنامه تلفن همراه خود جستجو نمایند تا دریابند که کدام معاینه توسط سازمانهای همکار این شرکت بر اساس سن و جنس کاربر توصیه می گردد. این ابزار به کاربران فیس بوک اجازه می دهد تا سرانجام آزمایشات را علامت گذاری نمایند ، یادآوری ها را تنظیم نمایند و آزمایش های آینده را معین نمایند و به افراد در شبکه اجتماعی خود درباره این ابزار بگویند.

البته با توجه به سابقه سیاه فیس بوک در اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی کاربران، این بار فیس بوک وعده داده که هیچ خبری از شرکتهای شخص ثالث نیست و همه چیز در امنیت کامل انجام می گردد. دکتر نانسی مسیونایر در این خصوص گفت: ابزارهایی مثل این می توانند فواید گسترده ای را علاوه بر جلوگیری از بیماری ایجاد کند، از جمله کاهش خطر بستری شدن در بیمارستان ، جلوگیری از وقایع جدی پزشکی برای بعضی از مبتلایان به بیماری های مزمن و محافظت از زنان در دوران بارداری و بعد از آن.

منبع: انتخاب

به "فیس بوک از نخستین برنامه هوشمند مراقبت های بهداشتی خود رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک از نخستین برنامه هوشمند مراقبت های بهداشتی خود رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید