قیمت اجاره مسکن 10 تا 15 درصد کاهش می یابد

به گزارش وبلاگ آنها، گفت: بازرسی ها نشان می دهد که در 2 هفته اخیر قیمت ها در بازار اجاره و خرید و فروش 15 تا 20 درصد کاهش داشته است.

قیمت اجاره مسکن 10 تا 15 درصد کاهش می یابد

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ آنها، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران در گفت وگو با وبلاگ آنها، با بیان اینکه بازار مسکنبه ویژه در حوزه خرید و فروش روند کاهشی را در پیش گرفته است، گفت: آنالیز های میدانی به دست بازرسان اتحادیه املاک نشان می دهد که در مناطق 22 گانه تهران قیمت ها در حوزه خرید و فروش و اجاره بین 10 تا 15 درصد کاهش یافته است. در منطقه 2 و 3 تهران قیمت ها در بازار اجاره و خرید و فروش طی 2 هفته اخیر ثابت بوده است.

خسروی با بیان اینکه در منطقه 4 قیمت ها در حوزه اجاره ثابت بوده، اما در حوزه خرید و فروش 10 درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه در منطقه 5 تهران قیمت ها در حوزه اجاره 20 درصد کاهش و در بخش خرید و فروش 3 میلیون تومان در هر متر مربع کاهش داشته است، گفت: البته در بعضی از محله های منطقه 5 در حوزه اجاره و خرید و فروش با افزایش قیمت روبرو بوده ایم.

او به منطقه 6 تهران هم اشاره نمود و گفت: در منطقه 6 بخش اجاره در بعضی از مناطق 5 درصد کاهش و در بعضی از مناطق با کاهش 20 درصدی روبرو بوده ایم.

خسروی اضافه نمود: در این منطقه قیمت های خرید و فروش در بعضی از محله ها 10 درصد و در بعضی از محله ها با کاهش 15 درصدی روبرو بوده ایم.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره منطقه 7 تهران هم گفت: قیمت های اجاره در این منطقه روند افزایشی داشته به طوری که در بعضی از محله ها 5 درصد افزایش قیمت مشاهده می گردد و در بعضی از محله ها هم قیمت ها ثابت بوده، اما در بخش خرید و فروش با کاهش 10 تا 20 درصدی روبرو بوده ایم.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه در منطقه 11 تهران قیمت های اجاره ثابت، ولی قیمت های خرید و فروش 10 درصد کاهش داشته است گفت: در منطقه 12 قیمت های اجاره 10 درصد افزایش داشته و قیمت های خرید و فروش هم ثابت بوده است.

او با بیان اینکه در منطقه 13 قیمت های اجاره ثابت و قیمت های خرید و فروش 5 درصد کاهش داشته است، گفت: در منطقه 14 قیمت های اجاره و خرید و فروش 15 درصد کاهش داشته است و در منطقه 14 هم شاهد کاهش قیمت در هر دو حوزه بوده ایم.

بیشتر بخوانید: ثبت نام بیش از 4 هزار نفر در طرح اقدام ملی فراوری مسکن، ثبت نام متقاضیان 2 روز تمدید شد

خسروی با بیان اینکه در منطقه 15 قیمت های اجاره 15 درصد افزایش داشته است گفت: قیمت ها در حوزه خرید و فروش در بعضی از محله ها ثابت، اما در بعضی از محله ها 15 درصد کاهش قیمت داشته است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره منطقه 16 و 18 هم گفت: در این دو منطقه قیمت های اجاره و خرید و فروش روند کاهشی داشته است.

او درباره منطقه 19 هم گفت: متأسفانه در بعضی از محله های این منطقه قیمت های اجاره 80 درصد افزایش داشته، اما قیمت های خرید و فروش 15 درصد کاهش داشته است.

خسروی درباره منطقه 21 تهران هم گفت: قیمت های اجاره در این منطقه ثابت بوده، اما در حوزه خرید و فروش روند کاهشی داشته است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره منطقه 22 تهران هم گفت: قیمت های اجاره در این منطقه ثابت بوده، اما در حوزه خرید و فروش با کاهش 10 درصدی روبرو بوده ایم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قیمت اجاره مسکن 10 تا 15 درصد کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت اجاره مسکن 10 تا 15 درصد کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید