لغو 1300 پرواز شرکت لوفت هانزا آلمان به دلیل احتمال اعتصاب کارکنان

به گزارش وبلاگ آنها، شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان به دلیل احتمال اعتصاب خدمه پروازی در روزهای پنج شنبه و آدینه حدود 1300 پرواز این شرکت در روزهای آینده را لغو کرد.

لغو 1300 پرواز شرکت لوفت هانزا آلمان به دلیل احتمال اعتصاب کارکنان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آنها به نقل از دویچه وله آلمان، شرکت لوفت هانزا، بزرگ ترین شرکت هواپیمایی آلمان در واکنش به تصمیم خدمه پرواز برای شروع اعتصاب عمومی از روز پنج شنبه هفتم نوامبر (16 آبان) و با توجه به رای دادگاه کار فرانکفورت در خصوص قانونی بودن این اعتصاب حدود 1300 پرواز این شرکت در روزهای آینده را لغو کرد .

لوفت هانزا در یک درخواست فوری از دادگاه فرانکفورت خواسته بود جلوی اعتصاب را بگیرد اما دادگاه حکم داده که این اعتصاب با قانون کار و توافق های دو طرف مغایرت ندارد .

به گزارش خبرگزاری آلمان دادگاه فرانکفورت همچنین بر این نظر است که مبارزه صنفی کارکنان شرکت لوفت هانزا و تصمیم آنها برای دست کشیدن از کار نامتناسب ارزیابی نمی گردد .

لوفت هانزا گرچه به حکم دادگاه اعتراض و درخواست تجدیدنظر نموده، اما در یک اقدام احتیاطی تعداد زیادی از پروازهای روزهای آینده را لغو نموده که برآورد می گردد برنامه سفر 180 هزار مسافر را دچار اختلال کند .

به گفته یکی از سخنگویان لوفت هانزا روز پنج شنبه دست کم 700 و روز آدینه 600 پرواز از برنامه خط خواهند خورد .

لوفت هانزا پیش از این به اتحادیه UFO ( سازمان مستقل خدمه پرواز) پیشنهاد داده بود که مذاکرات مقدماتی را شروع نمایند تا در ماه فوریه سال آینده و پس از انتخاب هیئت مدیره جدید این اتحادیه به توافق نهایی برسند .

اعتصاب خدمه پرواز شرکت لوفت هانزا قرار است از نیمه شب پنج شنبه شروع گردد و 48 ساعت ادامه یابد. لوفت هانزا به مشتریان خود این امکان را داده که بلیط های رزرو یا خریداری شده را به طور رایگان تعویض نمایند .

اتحادیه UFO خواهان افزایش یاری هزینه و فوق العاده برای 21 هزار خدمه پرواز شرکت لوفت هانزا شده است. این اتحادیه همچنین خواسته که راه انتقال همکاران فصلی به شیفت های کاری معمولی تسهیل گردد .

در جریان اختلاف های میان کارکنان و کارفرمایان خطوط هوایی این پرسش شرکت لوفت هانزا هنوز بی پاسخ مانده که آیا اتحادیه UFO اصولا حق دخالت در مناسبات کاری خدمه کابین هواپیما را دارد یا خیر .

ااتحادیه خدمه پرواز در وب سایت خود اعلام نموده که اعتصاب دو روزه شامل تمام پروازهای خارجی شرکت لوفت هانزا از مبدا آلمان خواهد بود و از مسافران خواسته آماده لغو پروازها و بی نظمی باشند .

اعتصاب سراسری دو روزه در حال حاضر فقط مربوط به پروازهای شرکت اصلی لوفت هانزا می گردد. دانیل فلور، معاون رئیس اتحادیه UFO چند روز پیش به وبلاگ آنها گفته بود که در صورت بی توجهی مقامات لوفت هانزا به خواسته های اعضای این اتحادیه دامنه اعتصاب به دیگر شرکت های زیرمجموعه لوفت هانزا، از جمله شرکت های هواپیمایی یورو وینگز و سان اکسپرس نیز کشیده می گردد .

کارکنان پروازی شرکت های هواپیمایی تابعه لوفت هانزای آلمان در 28 مهر ماه هم در اعتراض به دستمزدهای خود اعتصاب کردند.

شرکت های هواپیمایی تابعه لوفت هانزا که در این اعتصاب های سراسری شرکت داشتند عبارتند از شرکت هواپیمایی یورو وینگز، ژرمن وینگز، لوفت هانزا سیتی لاین و شرکت هواپیمایی سان اکسپرس است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لغو 1300 پرواز شرکت لوفت هانزا آلمان به دلیل احتمال اعتصاب کارکنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو 1300 پرواز شرکت لوفت هانزا آلمان به دلیل احتمال اعتصاب کارکنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید