مدیرکل هواشناسی تهران: بارش ها نشانه شروع ترسالی نیست

تهران- خبرنگاران- مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: بارش های اخیر نتیجه تغییرات اقلیمی است و هر نوع صحبتی در خصوص ثمربخشی بارورسازی ابرها یا انتها خشکسالی و شروع ترسالی قابل قبول نیست.

مدیرکل هواشناسی تهران: بارش ها نشانه شروع ترسالی نیست

یحیی زارع روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران افزود: این میزان بارش ها در نتیجه تغییرات اقلیمی به طور معمول اتفاق می افتد.

وی یادآورشد: پیش بینی های بلندمدت برای استان تهران نشان می دهد در نتیجه همین تغییرات اقلیمی نیز در اردیبهشت باید منتظر بارش های پنج تا 10 میلی متری در برخی نقاط و در مواقعی نیز 20 تا 25 میلی متری بیش از حد معمول باشیم.

زارع گفت: در خردادماه نیز پیش بینی می شود بین پنج تا 10 میلی متر بارندگی بیش از حد معمول در استان تهران داشته باشیم.

مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: باید این آمادگی در مسئولان باشد تا اقدامات لازم را پیش از وقوع هر نوع حادثه ای از جمله سیلاب و آب گرفتگی انجام دهند.

وی با اشاره به وجود 39 نقطه حادثه خیز مشخص شده در استان تهران گفت: باید مجموعه پدیده هایی که باعث مشکلاتی در شهرها می شود را شناسایی و برای رفع آنها اقدام کنیم.

زارع به میزان بارندگی ثبت شده از ابتدای مهر سال 97 تا 24 فروردین امسال اشاره و بیان نمود: در این مدت در سطح استان تهران در مجموع 294.4 میلی متر بارندگی ثبت شد که این رقم در مدت مشابه سال آبی گذشته به 103.5 میلی متر می رسید.

مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: بارندگی ثبت شده برای کل سال آبی 96-97 در مجموع 263.4 میلی متر بود.

وی افزود: در سال آبی امسال تا 24 فروردین 111.8 میلی متر از بارندگی پیش بینی شده برای سال آبی جاری تامین شده است.

زارع تاکید کرد: در مدت 25 روز امسال در مجموع 98 میلی متر بارندگی در استان تهران ثبت شد در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته به 10.5 میلی متر می رسید که رشدی حدود 40 برابری را نشان می دهد.

تهرام/3001/ 1008

منبع: ایرنا

به "مدیرکل هواشناسی تهران: بارش ها نشانه شروع ترسالی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل هواشناسی تهران: بارش ها نشانه شروع ترسالی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید