مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ آنها، مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی با هدف ارائه خدمات فناورانه و نوآورانه به دانشجویان و اساتید صاحب ایده و شرکت های داخل و خارج دانشگاه در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد.

مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ آنها، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای تسهیل و نظام مند سازی فرآیند انتقال فناوری و تجاری سازی ایده ها و دستاورد های پژوهشی دانشگاه و همچنین پیاده سازی و نهادینه سازی فرآیند نوآوری، با بهره مندی از اساتید توانمند، دانشجویان خلاق و شرکت های فعال و صنعتی تاسیس شده است.

این مرکز در راستای سیاست های علمی، صنعتی و فناوری کشور و مطابق با برنامه راهبردی پژوهش و فناوری دانشگاه، خدمات فناورانه را به شرکت های داخل و خارج دانشگاه و صنایع ارائه می کند.

مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای نیل به اهداف میان مدت و بلند مدت دانشگاه از جمله تبدیل دانشگاه به دانشگاه نسل سوم و چهارم در حال تاسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

ارزش گذاری دستاورد های پژوهشی و فناوری و ارائه مشاوره های لازم در این خصوص، خدمات و مشاوره در خصوص ارزیابی و عارضه یابی فناوری و مشخص سطح تکنولوژی، ارائه خدمات لازم برای ثبت و حفاظت از دارایی های معنوی حاصل از فعالیت های تحقیقاتی، خدمات و مشاوره در فرآیند تبدیل ایده به محصول و تجزیه و تحلیل نیاز های صنعت و ایجاد زمینه برای رفع نیازمندی های تحقیق و توسعه ای شرکت ها و صنایع در حال فعالیت از جمله خدمات فناوری است که از طریق شرکت های همکار این مرکز ارائه می گردد.

ایجاد ساختاری برای شناسایی، رصد و توسعه فناوری و تولید محصولات دانش بنیان، بازاریابی و توسعه بازار برای محصولات شرکت ها، مشارکت با سرمایه گذاران خصوصی و دولتی جهت سرمایه گذاری در طرح ها و ایده های دانشگاه ارائه خدمات حقوقی به شرکت ها جهت حفظ منافع آن ها نیز از دیگر خدمات فناوری است که از طریق شرکت های همکار مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید