مرکل جزئیات مذاکرات درباره برجام را به پوتین خاطرنشان کرد

به گزارش وبلاگ آنها، ایرنا نوشت: صدراعظم آلمان در تماس تلفنی با رییس جمهوری روسیه وی را در جریان مذاکرات سران گروه هفت درباره برجام قرار داد که هفته گذشته در فرانسه برگزار شده بود.

مرکل جزئیات مذاکرات درباره برجام را به پوتین خاطرنشان کرد

به گزارش عصر پنجشنبه دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، آنگلا مرکل در این تماس تلفنی ولادیمیر پوتین را در جریان آخرین موضع اعضای گروه هفت درباره برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام قرار داد و بر ضرورت تحکیم کوشش همه ذینفعان برای حفظ این توافق تاکید نمود.

در این تماس تلفنی که به ابتکار طرف آلمانی صورت گرفت، بعضی از موضوعات دستور کار دو جانبه و موضوعات مهم منطقه ای نیز مورد بحث نهاده شد. چشم اندازهای حل و فصل مناقشه در اوکراین به تفصیل آنالیز و بر ادامه گفت و گوها در قالب بسته اقدامات مینسک به عنوان پایه ای برای حل و فصل بحران تاکید شد. دو طرف همچنین بر ادامه کار مشترک در چارچوب گروه نورماندی شامل کشورهای روسیه، آلمان، فرانسه و اوکراین برای حل و فصل بحران در شرق اوکراین توافق کردند.

رئیس جمهوری روسیه نیز بر اهمیت کار مقدماتی جدی در زمینه برگزاری اجلاس بعدی این فرمت برای دستیابی به نتایج مثبت و تعیین اشاره نمود. در این زمینه، بر لزوم توجه کییف بر اجرا و تحقق توافق های به دست آمده در اجلاس سران در پاریس و برلین در سال های 2015 و 2016 تأکید شد. ولادیمیر پوتین همچنین گزارشی در خصوص وضعیت سوریه از جمله کوششها برای خنثی کردن تهدیدهای تروریستی در منطقه کاهش تنش در ادلب به مرکل داد و هر دو طرف بر اهمیت تشکیل سریع و راه اندازی کار کمیته قانون اساسی سوریه تاکید نمودند. در این تماس تلفنی، در خصوص مسائل لیبی و ضرورت حل مسالمت آمیز بحران این کشور با یاری از سازمان ملل نیز گفتگو وتوافق شد.

17311

منبع: خبرآنلاین

به "مرکل جزئیات مذاکرات درباره برجام را به پوتین خاطرنشان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل جزئیات مذاکرات درباره برجام را به پوتین خاطرنشان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید