کسب جایزه اسکار موزه های دنیا افتخاری مشترک برای ایران و هلند است ، از دیدن موزه ملی ایران هیجان زده شدم

به گزارش وبلاگ آنها، رئیس موزه درنتس هلند که به ایران سفرکرده است با حضور در موزه ملی ایران از بخش های مختلف این موزه بازدید به عمل آورد و بر تقویت همکاری های فرهنگی بین ایران و هلند تأکید کرد.

کسب جایزه اسکار موزه های دنیا افتخاری مشترک برای ایران و هلند است ، از دیدن موزه ملی ایران هیجان زده شدم

به گزارش خبرنگار وبلاگ آنها، هری توپان رئیس موزه درنتس هلند، امروز یکشنبه 26 اسفند 97 به همراه یک گروه 30 نفره (گروه تجاری موزه درنتس) از بخش های مختلف موزه ملی ایران و نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس بازدید کرد.

در این بازدید ها که جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران نیز حضور داشت، هری توپان بر تقویت روابط فرهنگی بین ایران و هلند تأکید کرد و خواهان افزایش همکاری های موزه ای دو کشور شد.

رئیس موزه درنتس هلند در حاشیه بازدید از موزه ملی ایران در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ آنها با اشاره به قدمت تاریخی و غنای فرهنگی موزه ملی ایران گفت: از این که امروز فرصت شد تا از این موزه بازدید کنم بسیار خوشحالم و از دیدن این آثار شگفت انگیز و تاریخی هیجان زده شده ام.

توپان اضافه نمود: خوشبختانه ایران و هلند همکاری های خوبی را در حوزه های فرهنگی از جمله همکاری های موزه ای شروع نموده اند و روابط فرهنگی تهران و آسن با برگزاری نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس تقویت می گردد.

او افزود: این همکاری ها می تواند ادامه داشته باشد و از این نوع همکاری ها حمایت می کنیم چرا که تداوم همکاری های موزه ای می تواند به تقویت روابط فرهنگی بین دو کشور یاری کند.

رئیس موزه درنتس هلند در ادامه با اشاره به کسب جایزه اسکار موزه های جهان توسط هلند به واسطه برپایی نمایشگاه موزه هنر و مهد تمدن ایران گفت: این یک افتخار بزرگ است، در این بخش رقبای بسیار بزرگی داشتیم، این جایزه از بین 94 موزه در جهان به موزه هلند رسیده است و این افتخاری مشترک برای ایران و هلند به حساب می آید.

توپان خاطر نشان کرد: جایزه اسکار موزه های جهان، تنها متعلق به ما نیست بلکه این جایزه متعلق به موزه درنتس و موزه ملی ایران است که هر دو کشور این افتخار را دارند که این جایزه به دست آمده است.

جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران نیز در حاشیه این بازدید گفت: تقویت روابط فرهنگی با کشورهای مختلف جهان را به عنوان یکی از مهمترین اهداف موزه ملی ایران دنبال می کنیم.

او اضافه نمود: خوشبختانه برگزاری نمایشگاه های متقابل فرهنگی و موزه ای ایران و سایر کشورهای جهان با استقبال بی نظیر گردشگران و علاقه مندان به آثار موزه ای روبه رو شده است.

نمایشگاه باستان شناسی و هنر هلند به روایت موزه درنتس از 10 مهرماه 97 الی 17 فروردین 98 در محل موزه ملی ایران در حال برگزاری است.

منبع: میراث آریا

به "کسب جایزه اسکار موزه های دنیا افتخاری مشترک برای ایران و هلند است ، از دیدن موزه ملی ایران هیجان زده شدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب جایزه اسکار موزه های دنیا افتخاری مشترک برای ایران و هلند است ، از دیدن موزه ملی ایران هیجان زده شدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید