کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رابطه ای استثنایی دارند

به گزارش وبلاگ آنها به نقل از رویترز، خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) روز پنج شنبه اعلام نمود که کیم جونگ اون و دونالد ترامپ همتای آمریکایی وی به روابط نزدیک و اعتماد فی مابین ادامه می دهند؛ روابطی که رئیس جمهور کره شمالی آن را استثنایی خواند.

کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رابطه ای استثنایی دارند

اعلام این خبر از سوی خبرگزاری رسمی کره شمالی در حالی صورت می گیرد که دولت پیونگ یانگ اوایل ماه میلادی جاری گفتگوهای مقدماتی خود با همتایان آمریکایی را در کشور سوئد شروع نموده است و دوطرف در تلاشند تا مذاکرات دو کشور در حوزه خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره را پس از ماهها بن بست پیش ببرند.

کره شمالی مسئولیت بن بست بوجود آمده در روند این مذاکره های دوجانبه را بر گردن آمریکا می گذارد و می گوید که مذاکره کنندگان آمریکایی از دیدگاه و نگرش قدیمی خود دست بر نمی دارند.

کیم جونگ اون چندین روز پیش از آن نیز گفته بود که رابطه میان او و رئیس جمهور آمریکا [رابطه ای] ویژه است.

در بیانیه خبرگزاری رسمی کره شمالی آمده است: صادقانه امیدواریم که انگیزه برای غلبه بر تمام موانع موجود میان جمهوری دموکراتیک خلق کره (نام رسمی کره شمالی) و آمریکا و پیشبرد روابط دوجانبه در مسیری سازنده تر، بر پایه رابطه نزدیک [میان مقامات دو کشور] فراهم گردد.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است که برخلاف ترامپ، محفل سیاسی واشنگتن و تدوین کنندگان سیاستهای دولت آمریکا در قبال کره شمالی بی دلیل نسبت به جمهوری خلق دموکراتیک کره خصومت می ورزند و طرز تفکر جنگ سرد و تعصب ایدئولوژیک بر اذهان آنها حاکم است.

این بیانیه در ادامه می افزاید که کره شمالی خواهد دید که آمریکا تا چه حد عاقلانه سال کنونی را به سرانجام خواهد رساند.

لازم به ذکر است که کیم جونگ اون پیشتر برای انجام گفتگوهای خلع سلاح هسته ای با واشنگتن تا سرانجام امسال مهلت زمانی مشخص نموده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رابطه ای استثنایی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رابطه ای استثنایی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید