گاف هایی که ماندگار شدند

به گزارش وبلاگ آنها، در بسیاری از آثار سینمایی داخلی و خارجی اتفاقاتی می افتد که در زمان فیلمبرداری به آن ها توجهی نمی شود.

گاف هایی که ماندگار شدند

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ آنها، به طور معمول در بسیاری از آثار تاریخی انواع متفاوتی از گاف های سینمایی دیده شده اند، از وجود کپسول گاز روی ارابه قدیمی فیلم گلادیاتور، تا حضور هواپیما در سکانسی از فیلم تروی همه از جمله مهمترین گاف های سینمایی در آثار بسیار پزهزینه سینمای جهان طی سالهای گذشته هستند.

اما گاهی برخی از چنین گاف های سینمایی بعد از فیلمبرداری مورد رضایت کارگردانان بوده و ترجیح می دهند تا آن اشتباه در ادامه فیلم وجود داشته باشد، اتفاقاتی در چندین مورد نه تنها مسئله ای به وجود نیاورده اند بلکه آن سکانس را بهتر و به یادماندنی تر کرده اند.

جنگوی رها شده

در فیلم سینمایی جنگوی رها شده لئوناردو دی کاپریو در اواخر فیلم طی گفت وگو با شخصیت های اصلی دستش را محکم روی میز کوبیده که جراحتی عمیق پیدا می کند، جالب آنجاست که دی کاپریو فیلمبرداری را قطع نکرده و بعد از خونریزی شدید باز هم بازی خود را ادامه می دهد.

مظنونین همیشگی

این فیلم یکی از آثار مطرح سینمای جهان محسوب می گردد، اثری به کارگردانی برایان سینگر که همواره بازی ماندگار کوین اسپیسی در آن در اذهان تماشاگران سینما باقی مانده است، این فیلم روایت یک کارتل مواد مخدر به نام کایزر شوزه است که حال همه به دنبال وی هستند.

پلیس در اوایل فیلم چند تن از خرده پاهای مواد مخدر و سارقان را دستگیر می کند تا بتواند ردی از کایزر شوزه پیدا کند، سکانس جالب توجه فیلم مظنونین همیشگی در همین لحظه رخ می دهد.

در صحنه معروفی که مظنونین به خط می شوند فیلمنامه به این صورت بوده که هرکدام از مظنونین یک بار جمله: کلیدارو بده به من رو بگوید. البته نحوه ادای این جمله توسط هرکدام از بازیگران با توجه به کاراکتری که دارند بر عهده خود آنها بود و خنده ای که آنها سر صحنه می کنند کاملا واقعی است. سینگر بعد از تماشای این سکانس آن خنده ها را در فیلم حفظ می کند تا یکی از به یادماندنی ترین لحظات تاریخ سینما را بسازد.

کابوی نیمه شب

صحنه مورد نظر در این فیلم به زمانی بر می گردد که داستین هافمن به همراه بازیگر دوم این فیلم مشغول بازی در سکانس پیاده روی در خیابان است، در هنگام عبور از خیابان یک تاکسی چراغ قرمز را سهواً پشت سر گذاشته و تا مرز اصابت به هافمن پیش می رود، اتفاق در آن لحظه بسیار خطرناک به نظر می رسد اما هافمن از نقش بیرون نیامده و با راننده تاکسی دعوا می کند، این سکانس نیز در فیلم باقی ماند تا باز هم شاهد یکی از درخشان ترین اتفاقات سینمایی باشیم.

شوالیه تاریکی

در این فیلم شاهد یک صحنه انفجار در یک بیمارستان هستیم که به یک باره بر اثر اختلال های فنی انفجار های متوالی متوقف می گردد. اما واکنش و بازی بداهه هیث لیجر بسیار قابل تامل است. او چندین بار دکمه انفجار را فشار می دهد تا فرصت لازم را به گروه جلوه های ویژه برای انفجار های باقی مانده بدهد. اگر او این کار را نمی کرد این سکانس ها باید مجددا گرفته می شد و هزینه های بسیاری را نیز در پی داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گاف هایی که ماندگار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاف هایی که ماندگار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید