115 راس فیل به دلیل خشکسالی در زیمبابوه تلف شدند

به گزارش وبلاگ آنها، دست کم 115 راس فیل از سپتامبر سال جاری میلادی 2019 به دلیل کمبود آب و غذا در پارک ملی حیات وحش زیمبابوه تلف شدند.

115 راس فیل به دلیل خشکسالی در زیمبابوه تلف شدند

به گزارش وبلاگ آنها به نقل از ایسنا، سخنگوی سازمان مدیریت حیات وحش و پارک های زیمبابوه اعلام کرده که مخازن آب به دنبال خشکسالی امسال در پارک ملی هوانگ در حال خشک شدن هستند.

به گفته مقامات، 105 راس فیل بین ماه های سپتامبر و اکتبر در این پارک ملی وسیع تلف شده و 10 فیل دیگر نیز از ابتدای ماه جاری تلف شده اند.

پارک ملی هوانگ در منطقه خشک غربی زیمبابوه واقع شده است و بیشترین جمعیت فیل را در این کشور دارد.

مقامات این پارک ملی اعلام کرده اند که با وجود هزینه بر و سخت بودن این کار، در حال حفر گودال هایی به عمق 400 متر برای فراهم کردن امکان دسترسی این حیوانات به آب هستند.

  • خشکسالی عامل تلف شدن 55 راس فیل در زیمبابوه

هم چنین کمبود مواد غذایی و آب در پارک های ملی حیات وحش این کشور درگیری های میان انسان و حیات وحش را بدتر می کند، چرا که حیوانات در جستجوی منابع آب و غذا از پارک ها به اراضی عمومی می گریزند.

پارک های حیات وحش زیمبابوه به شدت نیاز به سرمایه گذاری در منابع آب دارد تا از مرگ و میر حیوانات وحشی جلوگیری کرده و در نهایت از انسان ها در برابر حیوانات محافظت کند.

زیمبابوه با داشتن بیش از 84 هزار راس فیل و با ظرفیت نگهداری حدود56 هزار فیل، دومین محل زندگی بزرگ فیل ها پس از کشور همسایه خود، بوتسوانا محسوب می شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "115 راس فیل به دلیل خشکسالی در زیمبابوه تلف شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "115 راس فیل به دلیل خشکسالی در زیمبابوه تلف شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید