6 مدال ورزشکاران ایران در مسابقات جهانی نومد گیمز

در انتها نخستین روز از بازیهای جهانی عشایری در قرقیزستان، یک مدال طلا، یک نقره و چهار مدال برنز به ملی پوشان ایران رسید.

6 مدال ورزشکاران ایران در مسابقات جهانی نومد گیمز

به گزارش خبرنگاران، سومین دوره مسابقات دنیای ورزشهای عشایری (نومد گیمز) در قرقیزستان شروع گردیده و تا هشتم شهریور ماه (11 تا 17 شهریور) برگزار خواهد شد که تیم های ملی ورزش های روستایی ایران نیز برای کسب مدال در این رقابت ها شرکت نموده اند و تاکنون شش مدال نصیب کاروان ایران گردیده است.

در روز نخست این بازی ها و در مسابقات طناب کشی انفرادی رضا قیطاسی مدال طلای مسابقات را تصاحب کرد. در بخش تیمی مسابقات طناب کشی نیز ملی پوشان ایران در دیدار فینال مغلوب تیم قزاقستان شد و مدال نقره را کسب کرد.

همچنین در رشته چوب کشی(mas-wrestling) بخش بانوان در وزن 85 کیلوگرم هانیه عاشوری در مسابقه رده بندی با برتری برابر رقیبی از ازبکستان به مدال برنز این دوره از بازی ها رسید.

در وزن 90 کیلوگرم مردان مسابقات چوب کشی نیز علی ابرار باقرپور صاحب گردن آویز برنز شد. همچنین در وزن 80 کیلوگرم، علی اکبر ساجدی با غلبه بر رقیب ازبک سومین برنز این بازی ها را برای ایران به ارمغان آورد.

در ادامه رضا قیطاسی در وزن 125 کیلوگرم توانست با غلبه بر رقبای خود مدال برنز این وزن را بدست آورد.

پیش از این ایران در کشتی پهلوانی نیز سه مدال طلا بدست آورده تا کاروان ایران با 4 طلا، یک نقره و 3 برنز در رده پنجم کشورها قرار داشته باشد.

بیش از 2 هزار ورزشکار از 79 کشور دنیا در سومین دوره بازیهای دنیای عشایر (نومد گیمز) شرکت نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "6 مدال ورزشکاران ایران در مسابقات جهانی نومد گیمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 مدال ورزشکاران ایران در مسابقات جهانی نومد گیمز"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید