همه اخبار و مقاله ها

تعطیلی موقت موزه آبگینه به علت تعمیرات

موزه آبگینه برای انجام تعمیرات و عملیات عمرانی از روز شنبه 5 آبان ماه تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

1 مهر 1398

برگزاری دهمین جلسه شواری احیا و باززنده سازی صنایع دستی درحال فراموشی در حاشیه نمایشگاه سی و یکم

مشاور معاونت صنایع دستی گفت: شورای احیا و باززنده سازی صنایع دستی در حال فراموشی حدود 2سال است که که تشکیل شده است و اعضای آن معاونان صنایع دستی کشور به عنوان اعضای غیر موظف هستند.

1 مهر 1398

برای مقابله با عوارض جانبی درمان سرطان چه کنیم؟

عوارض جانبی دارویی یکی از مهمترین مسائل در بیماران بستری در بیمارستان است که خصوصا در بیماران مبتلا به سرطان معمول تر و مشکل سازتر است.

30 شهریور 1398

مهارلو، دریاچه ای که خون می گرید

استان فارس در کنار تمام دیدنی های زیبای طبیعی و تاریخی که دارد، دریاچه ای را در دل خود جای داده به نام دریاچه نمک مهارلو. البته شناسنامه این دریاچه قدیمی را که ورق می زنیم، نام های دیگری هم به چشممان می خورند از جمله مهلو و مهلویه گرفته تا ماهلویه و جنکال.

30 شهریور 1398

سند دفاعی ژاپن: کره شمالی به توان کوچک سازی کلاهک اتمی دست یافته است

طبق گزارش یک روزنامه ژاپنی، در سند دفاعی این کشور که قرار است ماه آینده در جلسه کابینه مورد بررسی قرار گیرد، اعلام شده که کره شمالی به توان ساخت کلاهک های کوچک اتمی دست یافته است.

29 شهریور 1398

ابلاغ مراتب ثبت 4 خانه تاریخی به 3 استاندار

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه های جداگانه به سه استاندار، مراتب ثبت چهار اثر فرهنگی تاریخی را به آن ها ابلاغ کرد.

28 شهریور 1398

نمایشگاه عکس هزار مزار در ایستگاه متروی شهید بهشتی تهران برگزار گردید

نمایشگاه عکس هزار مزار به همت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل ایستگاه متروی شهید بهشتی تهران برگزار گردید.

28 شهریور 1398

دستگیری 120 سرشاخه اصلی یک شرکت هرمی مرتبط با صنایع دستی ، متهمان در یک هتل ساری بازداشت شدند

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری 120 عضو یک شرکت هرمی مرتبط با صنایع دستی از 7 استان کشور در ساری اطلاع داد.

28 شهریور 1398

دادگاه های ایران سنگین ترین وثیقه ها را برای چه کسانی مشخص کرده اند؟

دادگاه های ایران برای برخی از متهمان سنگین ترین وثیقه ها را تعیین کرده اند؛ وثیقه های سنگینی که گاهی تعداد صفرهایش از مرز 12 عدد هم می گذرد.

27 شهریور 1398

نمایندگان ایران یک طلا و دو برنز دیگر کسب کردند

به گزارش خبرنگاران، در ادامه این رقابتها که با حضور 400 ووشوکار از 20 کشور در برونئی جریان دارد، امروز سه شنبه 29 مردادماه تیم کشورمان پیروز به کسب یم نشان طلا در بخش ساندا و دو برنز دیگر شد تا جمع مدالهای ایارن به عدد 7 برسد. یونس شهرکی امروز طلا گرفت و شاهین...

27 شهریور 1398

مأموریت نظامیان آلمانی در عراق تمدید می گردد

به گزارش خبرنگاران، آنگرت کرامپ کارن-بوئر وزیر دفاع آلمان در جریان سفر به عراق در تبادل نظر با شبکه یک تلویزیون آلمان گفت: آلمان همچنان برای مبارزه با گروه تروریستی داعش مصمم است.

26 شهریور 1398

اجرای هم زمان 5 طرح مرمتی در مسجد امام اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان در بازدید از طرح های مرمتی مسجد امام اصفهان از اجرای هم زمان 5 طرح مرمتی بزرگ در این مسجد عظیم تاریخی اطلاع داد و گفت: رطوبت زدایی از دیواره های مسجد در اولویت میراث فرهنگی استان اصفهان واقع شده است.

26 شهریور 1398

جنگل های هیرکانی در انتظار ثبت جهانی یونسکو

معاون میراث فرهنگی گفت: گزارش های بازرسان یونسکو از جنگل های هیرکانی، محرمانه است و نتیجه ثبت این اثر طبیعی، تیرماه سال آینده در اجلاس کمیته میراث جهانی در کشور آذربایجان اعلام می گردد.

25 شهریور 1398

سفر مردم 80 کشور به ازبکستان بدون ویزا ، ویزای ازبکستان برای 20 کشور دیگر لغو شد ، ایرانی ها همچنان احتیاج به ویزا دارند!

ازبکستان با هدف تقویت گردشگری و افزایش سهم گردشگری در فراوری ناخالص داخلی دریافت ویزا سفر 30 روزه را برای شهروندان 20 کشور دیگر لغو کرد.

25 شهریور 1398

جبل طارق رسما درخواست آمریکا برای توقیف نفت کش ایرانی را رد کرد

دولت محلی جبل طارق اعلام نمود درخواست آمریکا برای توقیف نفت کش ایرانی با نظام تحریم های اتحادیه اروپا همخوانی ندارد و به همین دلیل این درخواست قابل اجرا نیست.

24 شهریور 1398

تحویل خانه بخردی استان اصفهان توسط صندوق احیا به سرمایه گذار بخش خصوصی

مراسم تحویل و تحول بنای خانه بخردی استان اصفهان با حضور مسئولان میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی این استان، سرمایه گذاران و نمایندگان صندوق احیا برگزار گشت.

24 شهریور 1398

برگزاری تور آشنایی فعالان آژانس های مسافرتی تهران با جاذبه های گردشگری سمنان

تور آشنایی فعالان آژانس های مسافرتی تهران با جاذبه های گردشگری استان سمنان با حضور 40 نفر از فعالان آژانس های مسافرتی برگزار گردید.

24 شهریور 1398

مواد مخدر کلاس های این دانشگاه را تعطیل کرد

کلاس های دانشگاه آتن در اعتراض به شیوع فروش و مصرف مواد مخدر مجددا تعطیل شدند.

23 شهریور 1398

مشارکت 3 استان در ثبت رود ارس به عنوان میراث ناملموس

رئیس گروه باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از مشارکت سه استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل برای ثبت رود ارس به عنوان میراث ناملموس اطلاع داد.

22 شهریور 1398

کسب جایزه اسکار موزه های دنیا افتخاری مشترک برای ایران و هلند است ، از دیدن موزه ملی ایران هیجان زده شدم

رئیس موزه درنتس هلند که به ایران سفرکرده است با حضور در موزه ملی ایران از بخش های مختلف این موزه بازدید به عمل آورد و بر تقویت همکاری های فرهنگی بین ایران و هلند تأکید کرد.

22 شهریور 1398
تعداد: (335)