سلامتی و پزشکی

برای مقابله با عوارض جانبی درمان سرطان چه کنیم؟

عوارض جانبی دارویی یکی از مهمترین مسائل در بیماران بستری در بیمارستان است که خصوصا در بیماران مبتلا به سرطان معمول تر و مشکل سازتر است.

30 شهریور 1398

دادگاه های ایران سنگین ترین وثیقه ها را برای چه کسانی مشخص کرده اند؟

دادگاه های ایران برای برخی از متهمان سنگین ترین وثیقه ها را تعیین کرده اند؛ وثیقه های سنگینی که گاهی تعداد صفرهایش از مرز 12 عدد هم می گذرد.

27 شهریور 1398

مواد مخدر کلاس های این دانشگاه را تعطیل کرد

کلاس های دانشگاه آتن در اعتراض به شیوع فروش و مصرف مواد مخدر مجددا تعطیل شدند.

23 شهریور 1398

قائدی را ببینم، کتکش می زنم، استعداد بوشهری ها مثل علف خشک می گردد!

شاید کمتر کسی اسم جلال غریب زاده به گوشش خورده باشد. پیشکسوت فوتبال بوشهر که با سابقه بسیار طولانی در تیم شاهین بوشهر و همچنین تربیت چندین نسل از بازیکنان و مربیان حال حاضر در استان بوشهر حرف های بسیار شنیدنی برای گفتن دارد.

20 شهریور 1398

مثلث افزایش قیمت ها در بازار لبنیات

محمد توفیق مشیرپناهی - سنندج- خبرنگار: افزایش قیمت محصولات مصرفی روزانه مردم از جمله اتفاقاتی است که تقریبا به طور مستمر شهروندان شاهد آن هستند.

19 شهریور 1398

شیخ زکزاکی روانه هند می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از افریقا نیوز، شیخ ابراهیم زکزاکی عصر امروز در فرودگاه ابوجا حاضر شد تا نیجریه را به مقصد هند ترک کند.

18 شهریور 1398

نکته بهداشتی: پیشگیری از کم خونی

کم خونی اختلال خونی است که با کمبود سلول های سرخ خون یا هموگلوبین رنگدانه حامل اکسیژن درون این سلول ها مشخصی می گردد.

16 شهریور 1398

ورزش های کششی برای برطرف درد گردن و شانه

گردن و شانه درد مسئله ای است که خیلی از ما به دلایل متفاوتی چون بد نشستن، استرس و یا فعالیت کم به آن دچار هستیم اما با ورزش های کششی می توانیم این مشکل را تا حدودی برطرف کنیم البته در صورتی که به طور منظم و مداوم انجام گردد.

12 شهریور 1398

کشته شدن یک معترض در شمال سودان

کمیته مرکزی پزشکان سودان از کشته شدن یک معترض در اعتراضات شمال این کشور اطلاع داد.

12 شهریور 1398

نحوه نگهداری و کاشت درخت چنار

خاک عمیق حاصلخیز با زهکش مناسب، نور فراوان و پیشگیری از تنش آبی از مهمترین اصول نگهداری و کاشت درخت چنار است. نگهداری و کاشت درخت چنار نیازی به تخصص خاصی نداشته و تکثیر و فروش آن می تواند یک ایده مناسب برای افراد جویای کار باشد.

6 شهریور 1398

ایجاد یک دوره آموزشی جدید در گردشگری ، مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری الزامی می گردد

مدیر کل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری از تعریف دوره آموزشی کوتاه مدت مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری و ابلاغ دستور العمل اجرایی آن از سوی ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ادارات کل 31 استان کشور اطلاع داد.

5 شهریور 1398

پلی فنول چیست و چه خواصی دارد؟

پلی فنول یک ترکیب گیاهی است که می تواند مانند یک آنتی اکسیدان عمل کند و رادیکال های آزاد را که باعث آسیب به سلول های بدن و بروز سرطان و بیماری های دیگر می شوند را خنثی کند.

4 شهریور 1398

تاکید بر بهره گیری از روش های فیزیکی به جای روش های شیمیایی در احیای تالاب انزلی

دانشیار گروه محیط زیست دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لاهیجان گفت: هر گونه آسیب به تالاب انزلی موجب تهدید محیط زیست استان و زندگی خانوارهای ساکنین حاشیه این تالاب وارد خواهد نمود.

2 شهریور 1398

از غذاهای مفید برای قلب تا ضرر مصرف قهوه با معده خالی

شما احتمالاً ده ها و صدها فهرست از غذاهای سالم و مفید برای قلب را دیده اید اما تعجب می کنید اگر بدانید بعضی از گزینه های غذایی که شاید ناسالم به نظر می رسند، می توانند به این فهرست ها اضافه شوند.

1 شهریور 1398

بیمه سلامت چقدر از هزینه داروهای ام. اس را می پردازد؟

رئیس گروه دارو دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ضمن اشاره به خدمات دارویی این سازمان بیمه گر به مبتلایان ام. اس گفت:21 هزار و 679 بیمار ام اس در سال 97 داروی تخصصی دریافت نموده اند که از این تعداد هفت درصد مربوط به داروهای وارداتی بوده است.

30 مرداد 1398

مسجدسلیمانی ها امشب در خانه نخوابند

استاندار خوزستان با تاکید بر این که مسئولان استان باید تا پایان بحران در کنار مردم مسجدسلیمان باشند، گفت: مسئولان شهرستان به مردم این شهر اعلام کنند که امشب در خانه نخوابند.

24 مرداد 1398

7 نکته طلایی برای رفتار با همسر لجباز

اگر همسر لجبازی دارید، مجادله کردن با او تنها ازدواج شما را به خطر می اندازد. رفتار با همسر لجباز راهکارهای خاص خود را دارد که به یاری آنها می توانید به تفاهم برسید.

22 مرداد 1398

ترانه هایم را درصددستگاه سروده ام

فرشاد شیرزادی-خبرنگار: بخش های قابل توجهی از شرق تهران در چند دهه گذشته بافتی سنتی و قدیمی داشت. خانه های یک طبقه ویلایی که امروزه بسیاری از آنها تبدیل به آپارتمان های سربه فلک کشیده شده اند.

12 مرداد 1398

راه هایی ساده برای سم زدایی بدن

خبرنگاران - ترجمه از هدی بانکی: بدن ما هدیه ای ارزشمند است که خداوند به ما داده و از روح خود در آن دمیده است. پس جسم مان مقدس است و وظیفه داریم با مراقبت درست به آن احترام بگذاریم.

10 مرداد 1398

انتها داستان قطع گاز در ترشیز

جواد افتخاری- خراسان رضوی-خبرنگار:پس از گذشت 11 سال انتها با افتتاح پروژه احداث خط لوله 16 اینچ تربت حیدریه به کاشمر به طول 77 کیلومتر مسائل قطعی گاه و بیگاه گاز در ترشیز، خلیل آباد و بردسکن حل شد.

8 مرداد 1398
تعداد: (48)