آغاز روند استیضاح ترامپ از سوی مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش وبلاگ آنها، مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه روند رسمی تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهور این کشور را آغاز کرده است.

آغاز روند استیضاح ترامپ از سوی مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آنها به نقل از رویترز، دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا با متهم کردن دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به درخواست کمک از یک رهبر خارجی علیه جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2020 میلادی، رسما روند استیضاح وی را آغاز کرده اند.

این اقدام دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا می تواند یک منازعه بزرگ در کنگره و همچنین در رقابت های انتخاباتی 2020 را تضمین کند.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از نشست پشت درهای بسته با نمایندگان دموکرات، رسما تحقیقات درباره استیضاح ترامپ را اعلام کرده است. وی در اظهاراتی تاکید کرد: اقدامات ترامپ به امنیت ملی لطمه وارد کرده و قانون اساسی ایالات متحده را نقض کرده است.

وی در ادامه اضافه نمود: رئیس جمهور باید پاسخگو باشد، هیچ کسی فراتر از قانون نیست.

این در شرایطی است که پلوسی طی ماه های اخیر همواره نسبت به استیضاح ترامپ در آستانه رقابت های انتخاباتی 2020 میلادی ابراز بی تمایلی کرده است.

ترامپ نیز با انتشار توئیتی این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا را محکوم کرده است.

تغییر موضع پلوسی پس از آن انتشار گزارش هایی در رسانه های خبری آمریکا درباره گفتگوی تلفنی 25 جولای ترامپ با رئیس جمهور اوکراین بوده است.

گفتگوی تلفنی ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به جنجال بزرگ سیاسی در آمریکا تبدیل شده است.

وال استریت ژورنال و سایر رسانه های خبری آمریکا رو جمعه گزارش دادند که ترامپ بارها از رئیس جمهور اوکراین خواسته است تا درباره اتهاماتی که علیه بایدن و پسرش وجود دارد، تحقیق کند.

بر اساس اعلام رسانه های خبری آمریکا، بایدن زمانی که معاون رئیس جمهور ایالات متحده بوده است، تهدید به قطع کمک های آمریکا به اوکراین کرده است، مگر آنکه مقام های کی یف تحقیقات قضایی درباره یک شرکت گازی را که پسر بایدن در هیئت مدیره آن عضویت دارد، لغو کند.

ترامپ روز سه شنبه وعده داده است تا نسخه ای از گفتگوی تلفنی اش با رئیس جمهور اوکراین را منتشر کند. وی اذعان کرده است که در این گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور اوکراین درباره بایدن صحبت کرده ولی این مساله را انکار کرده است که از کمک مالی 400 میلیون دلاری آمریکا به اوکراین به عنوان اهرم فشاری بر کی یف برای تحقیقات درباره بایدن استفاده کرده باشد.

پلوسی اضافه نمود: اکنون 6 کمیته کنگره در حال تحقیق درباره ترامپ هستند. پس از سرانجام تحقیقات، کمیته های کنگره درباره این مساله تصمیم گیری خواهند کرد که آیا کمیته قضایی مجلس نمایندگان باید پیش نویس های قانونی برای استیضاح را آماده کند یا نه.

پلوسی اضافه نمود: اقدامات ترامپ نشانگر یک واقعیت درباره رفتار خائنانه وی است، خیانت به امنیت ملی و خیانت به روند انتخابات ما.

البته متحدان ترامپ در کنگره آمریکا نیز پلوسی را به سیاسی بازی با اتخاذ این تصمیم متهم کرده اند.

میچ مک کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا در این باره گفت: تصمیم پلوسی یک قضاوت عجولانه بوده است. باید منتظر می شدند تا جزئیات گفتگوی تلفنی ترامپ منتشر شود.

حمایت 2 نامزد جمهوری خواه انتخابات آمریکا از روند استیضاح ترامپ

این در شرایطی است که 2 نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا نیز از آغاز روند استیضاح ترامپ حمایت کرده اند.

جو والش و بیل ویلد رسما حمایت خود را از استیضاح رئیس جمهور آمریکا به خاطر رسوایی گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور اوکراین اعلام کرده اند.

والش در این باره گفت: دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری مناسب نیست. رئیس جمهور ایالات متحده مستحق آن است که خیلی زود استیضاح شود.

از سوی دیگر جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات 2020 میلادی نیز تاکید کرد: اگر ترامپ حاضر به همکاری با کنگره درباره اطلاعات مربوط به گفتگوی تلفنی اش با رئیس جمهور اوکراین نشود، من هم از آغاز روند استیضاح وی حمایت می کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آغاز روند استیضاح ترامپ از سوی مجلس نمایندگان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز روند استیضاح ترامپ از سوی مجلس نمایندگان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید