برانکو گوی سبقت را از شفر ربود ، چیپ بد موقع اسماعیلی!

به گزارش وبلاگ آنها، پرسپولیس با یک گل استقلال را شکست داد و اختلافش با تیم دوم جدول را به پنج امتیاز افزایش داد.

برانکو گوی سبقت را از شفر ربود ، چیپ بد موقع اسماعیلی!

به گزارش وبلاگ آنها، داربی 89 پایتخت میان تیم های پرسپولیس و استقلال در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر از ساعت 16 در استادیوم آزادی شروع شد. این دیدار با یک گل نفع قرمزپوشان پایتخت تمام شد.

احمد نورالله با ضربه سر در دقیقه 22 دروازه رحمتی را باز کرد. همچنین فرشید باقری پنالتی استقلال را در دقیقه 1+45 از دست داد.

با این برد، پرسپولیس 48 امتیازی شد و با پنج امتیاز اختلاف نسبت به استقلال 43 امتیازی، صدرنشین بلامنازع لیگ برتر باقی ماند.

قضاوت این دیدار را اشکان خورشیدی بر عهده داشت.

نیمه نخست

گادوین منشأ در دقیقه ششم نخستین ضربه در چارچوب را روانه دروازه بیرانوند کرد که توپ به راحتی در آغوش بیرانوند نهاده شد. استقلال در 10 دقیقه نخست بازی با استفاده از کارهای ترکیبی و انفرادی حاکم توپ و میدان بود و با زدن شوت های از راه دور اقدام به تهدید دروازه بیرانوند کرد اما ضربات نهایی بازیکنان این تیم دقت لازم را نداشت. فشار یاران شفر برای زدن گل نخست ادامه داشت ولی خطرناک ترین موقعیت استقلال را فرشید باقری در دقیقه 19 با ضربه سر از دست داد.

برخلاف روند بازی گل نخست توسط پرسپولیس به ثمر رسید. ارسال کرنر توسط مهدی ترابی و با غفلت منتظری در یارگیری، نورالله با ضربه سر دروازه رحمتی را گشود. با این گل، دامنه حملات استقلال بیشتر شد و در دقیقه 23، پاتوسی با شوت خود دروازه بیرانوند را تهدید کرد اما باز هم دروازه بان پرسپولیس ناجی تیمش شد. دقایقی بعد، پرسپولیس حمله نصف و نیمه ای را روی دروازه رحمتی تدارک دید که توپ به طور تصادفی به پای مدافعان استقلال برخورد کرد و در آستانه ورود به دروازه خودی، توسط دروازه بان آبی ها کنترل شد.

بعد از گذشت سی دقیقه، جریان بازی متعادل تر شد و دو تیم به دنبال پیدا کردن روزنه ای برای انجام حمله بودند که در دقیقه 35، احمد نورالله از فاصله حدوداً 25 متری با شوتی سرکش رحمتی را غافلگیر کرد ولی توپ در دو مرحله توسط دروازه بان آبی ها کنترل شد.

در دقیقه 43 و در شلوغی محوطه جریمه، تکل کمال کامیابی نیا موجب سرنگونی فرشید اسماعیلی و پنالتی به نفع استقلال شد. در دقیقه 1+45 اسماعیلی پشت ضربه پنالتی نهاده شد ولی ضربه چیپ او بیرون رفت. رفته رفته تسلط استقلال بر جریان بازی بیشتر شد ولی دفاع پرتعداد پرسپولیسی اجازه گلزنی به این تیم را نداد.

نیمه دوم

نیمه دوم برخلاف انتظارات با میدان داری پرسپولیسی ها شروع شد. ماریو بودیمیر در دقیقه 50 در موقعیت گلزنی نهاده شد ولی پاس اشتباه از سوی او، با دفع بازیکنان استقلال روبرو شد. استقلال مجدداً جریان بازی را در اختیار گرفت و بارها با استفاده از کرنر و ضربات ایستگاهی به دروازه بیرانوند نزدیک شد ولی ضربات نهایی آبی ها فاقد کیفیت لازم بود. و این پرسپولیسی ها بودند که توپ را دور کردند.

نکته شاخص در نیمه دوم توازن قدرت دو تیم در دفاع و حمله بود که آبی ها علی رغم داشتن توپ و میدان، در یک سوم دفاعی پرسپولیسی پیروز نبودند و توپ به شکل های مختلف برای این تیم از دست رفت. حتی کرنرهای پرتعداد استقلال هم تا دقیقه 70 گره از مسائل این تیم در گلزنی باز نکرد.

در دقیقه 81، روزبه چشمی بعد از پشت سر گذاشتن روزبه چشمی در زاویه بسته با رحمتی تک به تک شد که شوت محکم او به تور کنار دروازه برخورد کرد. این بازی کم موقعیت در نیمه دوم گلی به همراه نداشت و در نهایت این بازی با حساب یک بر صفر به سود شاگردان برانکو به خاتمه رسید.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل زاده (کارت زرد)، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی نیا، احمد نورالهی، سروش رفیعی (تعویض: محسن ربیع خواه 2+90)، مهدی ترابی (تعویض، بشار رسن 86) علی علیپور و ماریو بودیمیر (تعویض: سیامک نعمتی 78).

ترکیب استقلال: سید مهدی رحمتی، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، پژمان منتظری، میلاد زکی پور، علی کریمی (کارت زرد)، فرشید باقری (تعویض: داریوش شجاعیان 69)، آیاندا پاتوسی، فرشید اسماعیلی (کارت زرد) (تعویض: محسن کریمی‬ 65)، ایسما و گادوین منشأ (تعویض: مرتضی تبریزی 78).

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برانکو گوی سبقت را از شفر ربود ، چیپ بد موقع اسماعیلی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو گوی سبقت را از شفر ربود ، چیپ بد موقع اسماعیلی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید