برگزاری دو همایش ملی با موضوع دفاع مقدس تا انتها سال

به گزارش وبلاگ آنها، مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت از برگزاری همایش ملی مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس و موزه های دفاع مقدس و گردشگری در اسفندماه امسال اطلاع داد.

برگزاری دو همایش ملی با موضوع دفاع مقدس تا انتها سال

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه وبلاگ آنها وبلاگ آنهاپویا، سردار جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت در نشست خبری با موضوع پژوهش ها و همایش های باغ موزه دفاع مقدس که صبح امروز(سه شنبه 28 دی ماه) که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار گردید با بیان اینکه موزه دفاع مقدس علاوه بر فعالیتهای خود وظایفی ناظر بر فعالیتهای پژوهشی و ترویجی با برگزاری همایشهای است، گفت: عملاً به دلیل مسئولیتهای دیگر برعهده این باغ موزه است تا به امروز انجام نگرفته است.

سردار خضرایی با بیان اینکه از 748 هزار مقاله و سرانجام نامه موجود در سایت وزارت علوم تنها 646 سرانجام نامه و مقاله صرفا به موضوع دفاع مقدس پرداخته و 124 مقاله و سرانجام نامه نیز با موضوع ایثار و مقاومت است, اظهار کرد: یکی از اقدامات مجموعه باغ موزه دفاع مقدس برای عبور از این بحران تشکیل شورای ترویج ایثار و مقاومت با حضور فرهیختگان و صاحب نظران این حوزه بوده که در این شورا تصمیمات, طرح تحقیق و ارائه خروجی های این تحقیقات به دستگاه های اجرایی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

ارائه سر فصل ها و حمایت باغ موزه دفاع مقدس از سرانجام نامه های کارشناسی ارشد و دکتری مرتبط با دفاع مقدس

وی ارائه طرح و سرانجام نامه با موضوعات مختلف در زمینه دفاع مقدس را از اقدامات دیگر باغ موزه دفاع مقدس عنوان نمود و گفت: با توجه به اینکه علاقه مندان بسیاری به موضوع دفاع مقدس وجود دارد اما با کارنمودهای دفاع مقدس آشنا نیستند باغ موزه برآن شد تا با ارائه موضاعت و سرانجام نامه های کارشناسی ارشد و دکتری مرتبط با موضوع دفاع مقدس و حمایت از آنها بتواند در بازه 1 ساله جریانی علمی در مورد تحقیقات در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و باز آفرینی علمی صورت دهد.

مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس اضافه کرد: تا کنون طی مکاتبه با 129 دانشگاه این موضوع بعنوان جریان مستمر در حال اجرا است و برای رونق دادن این موضوع استفاده از تحقیقات کاربردی این موضوع صرف نظر از پشتیبانی اقتصادی, ارائه بیش از 2 هزار عنوان دفاع مقدس در رشته های گوناگون, ارائه منابع مطالعاتی جامع در مورد دفاع مقدس در کتابخانه تخصصی باغ موزه دفاع مقدس و نظارت استاد راهنمای ناظر بر فراوری سرانجام نامه در نظر گرفته و از سه ماهه گذشته تا کنون بیش از 150 نفر از دانشجویان برای این موضوع اقدام نموده اند.

برگزاری همایش ملی مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس و موزه های دفاع مقدس و گردشگری در اسفند ماه

سردار خضرایی با اشاره به ایجاد کمیسیون همایش ها در باغ موزه برای برگزاری همایش های مختلف با موضوع دفاع مقدس گفت: بر همین اساس دو همایش ملی مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس و موزه های دفاع مقدس و گردشگری در سوم و هشتم اسفند ماه امسال در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می گردد که تا کنون بیش از 40 دانشگاه از سراسر کشور و سازمان ها در این زمینه اعلام آمادگی کردند.

وی ترویج گردشگری با موضوع دفاع مقدس, آشنایی اندیشمندان حوزه علمی کشور با دفاع مقدس و دستیابی به مبانی معماری, محتوا و مسائل هنری را از جمله اهداف برگزاری این همایش ها عنوان نمود.

در ادامه سید جواد هاشمی فشارکی دبیر علمی همایش مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس در مورد اهداف این همایش گفت: فراوری دانش نطری در مورد موزه های دفاع مقدس و کاربردی بودن موزه های دفاع مقدس, آسیب شنانسی موزه های دفاع مقدس, فراوری ادبیات و راهکارهایی در این خصوص و یافتن راهکارهایی برای اثرگذاری بر روی مخاطب بخصوص نسل جوان از جمله اهداف همایش مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس است.

وی اضافه کرد: مباحث شهرسازی و معماری شامل احصاء مکان های مناسب برای احداث موزه های دفاع مقدس, انتقال فرهنگ, مفاهیم,نقش اقشار مردم در دفاع مقدس, و مباحث هنری در انتقال فرهنگ دفاع مقدس به وسیله هنر را از جمله محورهای این همایش که در سوم اسفند همزمان با عملیات خیبر برگزار خواهد شد بوده و بنا به درخواست شرکت نمایندگان در همایش مهلت ارسال آثار تا بیستم بهمن ماه تمدید شده است.

اصغر رضوانی دبیر اجرایی همایش ملی موزه های دفاع مقدس و گردشگریگفت: این همایش با محور راهکارهای گردشگری موزه های دفاع مقدس در 12 محور در هشتم اسفند ماه امسال برگزار می گردد.

به گزارش وبلاگ آنها, علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این همایش ملی به پایگاه اطلاع رسانی این همایش ها به نشانی مراجعه نمایند.

منبع: تسنیم

به "برگزاری دو همایش ملی با موضوع دفاع مقدس تا انتها سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دو همایش ملی با موضوع دفاع مقدس تا انتها سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید