ترامپ: اوباما 11 بار تماس گرفت اما اون جوابش را نداد

به گزارش وبلاگ آنها، ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا در جریان نشست کابینه ضمن اعلام اینکه رهبر کره شمالی ترجیح داد با وی ارتباط برقرار کند تا این که با رئیس جمهور سابق آمریکا تماسی داشته باشد، مدعی شد، باراک اوباما 11 بار کوشش نموده بود با رهبر کره شمالی تماس بگیرد اما پیروز نشد.

ترامپ: اوباما 11 بار تماس گرفت اما اون جوابش را نداد

به نوشته روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که سه بار به صورت رو دررو با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار نموده، گفت: من او را دوست دارم و او هم مرا دوست دارد. ما با هم تفاهم داریم. من به او احترام می گذارم و او نیز برای من احترام قائل است.

ترامپ اضافه کرد: باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در جریان گذار قدرت به من گفته بود که جاه طلبی اتمی کره شمالی بزرگترین مشکل است و او نمی دانست که چطور آن را حل نماید.

ترامپ در ادامه گفت: اوباما به من گفت که نمی داند چطور این مساله را حل نماید. من از او پرسیدم که آیا تا به حال به کیم جونگ اون زنگ زده ای؟ اوباما پاسخ داد خیر. اما حقیقت این است که اوباما 11 بار کوشش کرد تا با کیم تماس بگیرد اما رهبر کره شمالی که مرد باشخصیتی است به تماس های او پاسخ نداد. کیم برای اوباما احترامی قائل نبود اما به تماس های من پاسخ داد.

واکنش دولت اوباما

در همین حال بن رودز، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست جمهوری اوباما یک ساعت پس از این اظهارات ترامپ در توییتی نوشت : ترامپ یک دروغگوی سریالی است و تماسی که او توصیف می نماید هرگز صورت نگرفته است.

ترامپ در گذشته نیز ادعای مشابهی مطرح نموده بود. وی در ماه ژوئن گفته بود که اوباما می خواست با کیم جونگ اون دیدار کند اما دولتش در برنامه ریزی این نشست ناکام بود.

ترامپ در جریان یک کنفرانس خبری مشترک با مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی که در ماه ژوئن در سئول برگزار شده بود، گفت: اوباما می خواست با کیم دیدار کند اما رهبر کره شمالی نمی خواست اوباما را ببیند. دولت اوباما برای چنین دیداری التماس می کرد. آنها دائما برای برقراری چنین دیداری التماس می کردند و کیم جونگ اون نمی خواست اوباما را ببیند.

جیمز کلاپر، رئیس امنیت ملی آمریکا در دولت اوباما در آن موقع به این اظهارات ترامپ خندید و گفت: در تمامی گفت و گوهایی که حول محور کره شمالی بود و من در آنها شرکت داشتم به خوبی به یاد می آورم که هرگز اوباما برای دیدار با کیم جونگ اون ابراز علاقه ننموده بود.

اوباما در سال 2007 میلادی در حالی که به عنوان نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبارزه می کرد، گفته بود که می خواهد بدون هیچ پیش شرطی با کیم جونگ اون دیدار کند اما هیچ سند و مدرکی دال بر این که اوباما پس از روی کارآمدن در سال 2009 میلادی چنین دیداری را در نظر گرفته یا خیر وجود ندارد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ: اوباما 11 بار تماس گرفت اما اون جوابش را نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اوباما 11 بار تماس گرفت اما اون جوابش را نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید