ترامپ گروه های خارجی مداخله گر در انتخابات آمریکا را تحریم می نماید

به گزارش وبلاگ آنها، رییس جمهوری آمریکا امروز (چهارشنبه) دستور اجرایی را امضا می نماید که طبق آن هر کمپانی یا فرد خارجی که در انتخابات آمریکا مداخله می نماید مشمول تحریم می گردد.

ترامپ گروه های خارجی مداخله گر در انتخابات آمریکا را تحریم می نماید

به گزارش وبلاگ آنها، به نقل از خبرگزاری رویترز، تصمیم دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با آماده سازی آژانس های اطلاعاتی ارتش و مجریان قانون به منظور دفاع از انتخابات کنگره ششم نوامبر از وقوع حملات پیش بینی گردیده خارجی همزمان گردیده است.

یکی از منابع آگاه آمریکایی، گفت : تحریم ها شامل افراد و کمپانی های متهم به مداخله در انتخابات آمریکا به وسیله حملات سایبری و یا ابزار دیگر می گردد.

این منبع آگاه ادامه داد: دولت آمریکا به دنبال ایجاد هنجارهای جدید در فضای الکترونیک است و این نخستین گام در ترسیم مرزها محسوب می گردد.

این دستور اجرایی بیانگر جدیدترین اقدامات دولت ترامپ برای تشدید تدابیر امنیتی پیش از انتخابات نوامبر محسوب می گردد. همچنین این دستور یکسری از آژانس ها را مسئول تصمیم گیری درباره احتمال وقوع مداخله در انتخابات می نماید که شامل دفتر مدیریت اطلاعات ملی، از جمله آژانس سیا، آژانس امنیت ملی و وزارت امنیت کشور می گردد.

بر اساس پیش نویس اخیر این دستور اجرایی که توسط مقامات ارشد آمریکایی ملاحظه گردیده است، هر گونه آژانس فدرال آگاه با مداخله انتخاباتی از سوی خارجی ها باید اطلاعات مربوط را به دفتر مدیر اطلاعات ملی ارائه کند.

این دستور اجرایی در حالی قرار است مطرح گردد که در حال حاضر پرونده ای در ارتباط با مداخله احتمالی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا و تبانی آن با کمپین دونالد ترامپ در حال آنالیز است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ گروه های خارجی مداخله گر در انتخابات آمریکا را تحریم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ گروه های خارجی مداخله گر در انتخابات آمریکا را تحریم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید